Ana Sayfa / İslam / 2013 İbretlik Kuran Mucizeleri
islam
islam

2013 İbretlik Kuran Mucizeleri

Hala inanmakta direnme edeniniz var ise buyrun izlesin!!! Kuranın delilleri apaçık ortadayken siz hala neyin şüphesini konuşuyorsunuz?

ALLAH diyen ağaç ibretlik. 

İBRETLİK VE MUCİZEVİ OLAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Kuran’dan Günümüze Gelen İşaretler

Bilinmiş olduğu benzer biçimde kalp masajı meydana getirilen şahıs ölü bir gövde alametlerine haizdir. Şuuru kaybolmuş, solunum ve kalp atımı durmuştur. Günümüz bilgileriyle, kalbi duran bir …
Kuran’ın ALLAH’ın sözü bulunduğunu ispatlayan pek oldukça olağanüstü özelliği vardır. Kuran’daki bilimsel bilgilerde, geçmişle ilgili verilen haberlerde, matematiksel şifrelemelerde o dönemde hiçbir insan tarafınca bilinemeyecek gerçekler ayetlerde haber verilmiştir. Bunların yanı sıra, o devrin informasyon düzeyiyle ve teknolojisiyle edinilmesi mümkün olmayan gelişmeler, Kuran’da bir kısım ayetlerde evvel işaret edilmiştir. Sadece 20. ve 21. yüzyıl teknolojisiyle eriştiğimiz bazı bilimsel gerçeklerin 1400 yıl ilkin Kuran’da bildirilmiş olması, Kuran’ın insan sözü olamayacağının apaçık bir ispatıdır.Kuran’da geleceğe yönelik işaret olabilecek ayetlerden biri Bakara Suresi’nin 73. ayetidir:

“Hani siz bir kişiyi öldürmüştünüz ve bu mevzuda birbirinize düşmüştünüz. Oysa ALLAH, gizlediklerinizi açığa çıkaracaktı. Bunun için de: “Ona (cesede, kestiğiniz ineğin) bir parçasıyla vurun” demiştik. Böylece, ALLAH ölüleri diriltir ve size ayetlerini gösterir; ki akıllanasınız.” (Bakara Suresi, 72-73)

Yukarıdaki ayette “bir parçasıyla” olarak çevrilen Arapça “biba’diha” ifadesinin anlamları içinde “birisi, birileri” kelimeleri de bulunmaktadır. Bu anlamları göz önüne alındığında, göğüse üstten vurulduğunda, kalbin tekrardan emek vermesi mümkün olabileceğinden, ayette kalp masajı yapılmasına işaret ediliyor olabilir. (En doğrusunu
ALLAH bilir.)

Bilinmiş olduğu benzer biçimde kalp masajı meydana getirilen şahıs ölü bir gövde alametlerine haizdir. Şuuru kaybolmuş, solunum ve kalp atımı durmuştur. Günümüz bilgileriyle, kalbi duran bir kişiye kalp masajı uygulanarak, kişinin kalbinin atması ve dirimsel fonksiyonlarının devamı sağlanmaktadır. Kalp masajında göğüs kafesine belli aralıklarla baskı uygulanmakta ve kalbin kan pompalaması için ritmik kasılması tekrardan başlatılmaktadır.

Bu bakımdan ayette ölü bir bedene vurularak, tekrardan canlanmasının sağlanması, ayetin kalp masajı yöntemine işaret olabileceğini düşündürmektedir. Kuran, herşeyi yoktan var eden, ilmiyle tüm varlıkları kuşatan ve zamandan münezzeh olan Yüce ALLAH’ın sözüdür. Bu yüzden Kuran’ın içinde yer edinen her ayet, Yüce Rabbimiz’in hikmetle vahyettiği detayları ihtiva eder. ALLAH bir ayetinde, Kuran’la ilgili olarak,”… Eğer o, ALLAH’tan başkasının Katından olsaydı, kuşkusuz içinde birçok çelişkiler bulacaklardı. (Nisa Suresi, 82) buyurmaktadır.

Kuran mucizesi  

Ibretlik KURANIN MUCIZESI

 ALLAHUMME SALLI VE SELLIM ALA SEYYIDINA MUHAMMEDIN VE ALA ALIHI VE SAHBIHI VE SELLEM BI ADEDI MA FI ILMILLAH
EFENDIMIZ (S.A.V) BUYURUYOR:
1-“ÜZERIME SALAVAT-I ŞERIFE GETIREN KIMSELERI MELEKLER RAHMETLE ANAR, MELEKLERIN RAHMETLE ANDIKLARI KIMSEYI (C.C) AFFEDER.ALLAHIN AFFETIĞI KIMSE IÇIN BÜTÜN VARLIKLAR RAHMET OKURLAR.”2-“ÜZERIME BIR DEFACIK SALAVAT-I ŞERIFE GETIREN KIMSE IÇIN TEALA GÖREVLI MELEKLERE: “KULUMUN 3 GÜN IÇERISINDE MEYDANA GELEN GÜNAHLARINI YAZMAYINIZ” EMRINI VERIR.”

3-“ÜZERIME BIN DEFA SALAVAT GETIREN KIMSEYE (C.C) NARI ILE AZAB ETMEZ.”

4-“CIBRIL(A.S) BANA: “YA MUHAMMED (S.A.V.)! SANA SENDEN ÖNCE HIÇBIR KIMSEYE GETIRMEDIĞIM BIR MÜJDE ILE GELDIM. TEALA SENIN IÇIN ŞÖYLE BUYURDU:
“ÜMMETINDEN KIM AYAKTA IKEN ÜÇ DEFA SALAVAT GETIRIRSE, OTURMADAN ÖNCE (C.C) ONU BAĞISLAR.OTURURKEN ÜÇ DEFA GETIRIRSE KALKMADAN ’IN AFFINA MAZHAR OLUR.”EFENDIMIZ(S.A.V.) BU MÜJDELER ÜZERINE ŞÜKÜR SECDESINE KAPANDI.”

5-“KIM SABAHLARI ÜZERIME ONAR DEFA SALAVAT GETIRIRSE KIRK SENELIK GÜNAHI SILINIR.”

6-“CUMA GÜNÜ ÜZERIME YÜZ DEFA SALAVAT GETIRENIN SEKSEN YILLIK HATALARINI (C.C.) AFFEDER.”

7-“ÜZERIMIZE CUMA GÜNÜ VEYA GECESI YÜZ DEFA SALAVAT OKUYAN KIMSENIN YÜZ TÜRLÜ HACETI KABUL EDILIR.”

8-“BIN DEFA ÜZERIME SALAVAT GETIREN ÖLMEDEN ÖNCE CENNETLE MÜJDELENIR.”

9-“CEBRAIL (A.S.) BANA GELEREK: “EY ’IN RESULÜ, SENIN ÜZERINE SALAVAT GETIREN KIMSE IÇIN YETMIŞ BIN MELEK ISTIĞFAR GETIRIR.”BUYURDU.

10-“ÜZERIME GETIRILEN SALAVAT SIRAT ÜZERINDE BIR NURDUR.”

11-“INSANLARIN BANA EN YAKINI ÜZERIME EN ÇOK SALAVAT GETIRENIDIR.”

12-“’IN YERYÜZÜNDE GEZEN MELEKLERI VARDIR.ÜMMETIMIN ÜZERIME GETIRDIKLERI SALATÜ SELAMLARI BANA ULAŞTIRIRLAR.GETIRDIKLERI SALATÜ SELAM BANA ULAŞIR ULAŞMAZ BEN DE ONLAR IÇIN ISTIĞFAR EDERIM.”

13-“ÜZERIME SALAVAT GETIRENLERE KIYAMET GÜNÜ ŞEFAATCI OLURUM .SALAVAT GETIRMEYENDEN ISE UZAĞIM.”

100 MİLYON KAT SALAVAT SEVABI KAZANDIRAN SALAVAT

“ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN ABDİKE VE NEBİYYİKE VE RESULİKENNEBİYYİL UMMIYYİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM VE TESLİYMEN BİKADERİ VE AZEMETİ ZATİKE.VE FİY KÜLLİ VAKTİN VAHİYN.”

MANASI:”EY ’IM! KULUN,PEYGAMBERİN VE RESULÜN OLAN O NEBİYYİ ÜMMİ EFENDİMİZ MUHAMMED’E VE ALİ ASHABINA, HER AN VE ZAMAN SENİN ZATININ BÜYÜKLÜĞÜ(NÜN SONSUZLUĞU)KADAR SALAT VE SELAM EYLE

” BU SALATIN BİR TANESİ 100 MİLYON SALATA DENKTİR.

HER KİM BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİYLE MUSHAFA EDERKEN BU SALATI ON KERE OKURSA ALLAHU TEALA İKİSİNİDE BAĞIŞLAMADIKÇA AYRILMAZLAR.

KAYNAK: SALAVAT-I MUZA’AFAT MÜELLİF; Ahmed İbni Acibe

Bu habere de bakabilirisiniz

islam

2013 Mevlid Kandili Ne Vakit, Mevlid Kandili 2013 Tarihi

Mevlit ; Mevlid, doğum zamanı anlama gelir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri …

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE