Ana Sayfa / Dini Bilgiler / Alanya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)
dini bilgiler
dini bilgiler

Alanya İftar Saatleri (Ramazan İmsakiyesi 2018)

 

Alanya 2018 Ramazan iftar saatleri saat kaçta? 2018 Ramazan imsakiyesi (2018 Ramazan İftar Vakitleri), Alanya sahur vakitleri, Alanya ezan ve namaz saatleri web sayfamızda. Ramazan bayramı ne süre kutlanacak? Alanya Ramazan Bayramı saat kaçta? İşte Alanya Ramazan imsakiyesi 2018 ve tüm ayrıntılar…

ALANYA RAMAZAN İMSAKİYESİ (İFTAR VE SAHUR SAATLERİ)

11 Ayın Sultanı 2018 yılı Kutsal Ramazan Ayı 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü başlıyor. 14 Haziran 2018 Perşembe günü Ramazan Ayı‘nın son günü olacak. 15 Haziran 2018 Cuma günü ise 2018 Ramazan Bayramı‘nı kutlayacağız. Bizde 2018 Alanya Ramazan imsakiyesi‘ni sizler için hazırladık.

Alanya iftar ve sahur saatleri (vakitleri) ve Alanya Bayram namazı saati bilgilerini internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Hoşgeldin 2018 Kutsal Ramazan Ayı…

RAMAZAN AYINDA OKUNACAK İFTAR DUASI

“Allahumme kir sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkike eftertu”

(Allahım! Senin Rızan İçin Oruç Tuttum Sana Güvendim, Senin Rızkın ile Orucumu Açtım.)

” Hamd Olsun Verdiğin Nimetlere, Sıhhat ve Afiyet ile. Allahım beni, Anamı, Babamı ve Tüm Mü’minleri Bağışla (Amin)”

2018 ALANYA RAMAZAN İMSAKİYESİ

2018 Alanya Ramazan Bayram Namazı: 15 Haziran Cuma Günü Saat: 06:16

Not : 26 RAMAZAN’I   27 RAMAZAN’A  bağlayan  gece  Kadir Gecesi  olarak algı edilecektir. Bu yıl Kadir Gecesi, 10 Haziran Pazar akşamını 11 Haziran Pazartesi gününe bağlayan geceye denk gelmektedir.

Alanya 2018 Ramazan İmsakiyesi tablosunda yer edinen tüm veriler Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi web sitesinden alınmıştır.

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

dini bilgiler

Kıyametin Büyük Alametleri Nedir?

Kıyametin büyük alametleri nelerdir? Yüce Rabbimiz tarafından yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de de buyurulduğu üzere kıyametin küçük ve büyük alametleri bulunmakta olup, ilk olarak küçük alametler ve sonrasında ise büyük alametler yeryüzünde zuhur edecektir. 

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE