Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / American Keuda Özellikleri
evcil hayvanlar
evcil hayvanlar

American Keuda Özellikleri

American Keuda

American Keuda Özellikleri


Genel Informasyon

Yer:Cenup ABD
Renkleri:Tüm renk ve şekiller görülebilir; beyaz; siyah; kızıl; krem; çikolata rengi; gölgeli; tekir yada kaplumbağa desenli; iki renkli
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Oldukça hareketli, kıvrak, iyi koşucu, suda oynamaktan ve yüzmekten hoşlanan, akıllı
Tüy Şekli: Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Averaj:6)

Çocuklarla Antak kalma: 6

Hayvanlarla Antak kalma: 6

Hayvanlarla Antak kalma: 6

Sadakat: 6

Egzersiz İhtiyacı (Averaj:5.5)

Oyunculuk: 1

Hareket İhtiyacı: 10

Bakım İhtiyacı (Averaj:5)

Taranma: 5

Genel Bakım: 5

Izahat

Kökeni Cenup ABD’ya dayanan American Keuda, genel yapı itibariyle orta boyda ve oldukça yumuşak hatlara haiz bir Kedidir.

Genel Bilgiler

American Keuda’nın baş ve vücudu birbirine orantılıdır. Kulak uçları yuvarlak hatlara haiz olsa da genel itibari ile kulakları üçgen bir yapıdadır. Gözleri badem renklidir. Tüyleri düz, kısa ve oldukça yumuşaktır.

Derisi gevşektir ve kuyruk büyüklükleri vücutları ile orantılıdır. Derilerinin katlanması sebebi ile karın bölgelerinde kıvrımlar oluşabilir. Söz mevzusu kıvrımlar atletik bir yapıya haiz olmasının yanı sıra, yazları vücut ısılarını ayarlamalarına da yardım eder. Bununla birlikte Çita benzer biçimde süratli koşmalarına ve herhangi bir hücum ya da kaçış anında kolayca sıyrılmalarına destek olur. Algılamaları oldukça yüksek olduğundan oldukça kolay eğitilirler. Kendilerini meşgul edecek bir şeyleri ev içinde daima bulabilirler.

American Keuda, oldukça atletik bir yapıya haizdir ve oldukça hareketlidir. Krem, mavi, çikolata, kızıl, beyaz ve siyah renklerde olabilirler. Oldukça kıvrak hareketlere haiz ve oldukça iyi koşucudurlar. Tür olarak oldukça akıllı bir yapıları vardır. Yaşam süreleri averaj 15 senedir. Aşırı soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıksızdırlar.

Bakımı ve Beslenmesi

American Keudalar öteki Kedilerden değişik ve hususi bir bakıma gerek duymazlar. Ölü tüylerden arındırabilmek için tüylerinin tertipli olarak fırçalanması ve belirli aralıklarla tırnaklarının kesilmesi yeterlidir.

Beslenmeleri kaliteli kuru ve yaş mamalarla sağlanabilir. Et, tavuk, ciğer, balık, peynir, yumurta benzer biçimde gıdalar da ek gıda olarak verilebilir.


Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Yavru kediler yaşamlarının bu ilk haftalarında çok daha fazla ilgiye ve özene ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle evinize getirdiğiniz yavru kedinizin bakımı için öncelikli olarak yapılması gerekenleri bu yazımızda paylaşıyoruz.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE