Andaç Nasıl Yazılır?

Andaç Nasıl Yazılır?

Andaç ortaokul, lise ve üniversite öğreniminin bitmesini takiben öğrencilerin birbirlerine yazdıkları yazılar ve kepli fotoğrafları bulunan bir çeşit anı defteridir. Andaç senelerce gizlenen ve bakıldığında eski arkadaşların hatırlandığı anıları barındırır içinde. Bu anıları kelimelere dökmek kimi zaman öğrenciler için zor olabilir ve bu durum ne yazacağını bilememe şaşkınlığı yaratabilir. Bu yüzden andaç yazmadan ilkin bazı minik detaylara dikkat edilmelidir ki yaşanılan güzel anılar yazılarla daha güzel canlanabilsin ve hatırlanabilsin.

İlk ilk olarak andaç yazımına başlarken arkadaşınızla olan samimiyetinize dayanarak ikinizin sık kullandığı bir cümle yada hususi bir hitap ediş şekliyle başlanabilir. Bir komiklik üstünden gülünç bir başlangıç dahi olabilir bu. Hatta gülünç bir başlangıç idealdir. Şundan dolayı andaç ileriki hayatımızda anımsamak istediğimiz gülünç anılar doğrusu yüzümüzü gülümseten cümleleri okumak için vardır. Sadece kullanılan ifadeler kaliteli olmalıdır. Yazdıklarınız değişik olabilir, duygusal olabilir, marjinal olabilir yada herhangi başka bir halde anlatılmış olabilir, yeter ki kaliteli ve muntazam yazılmış olsun. Şundan dolayı seneler sonrasında bunu ben mi yazmışım demek istemezsiniz.

Devamında yaşadığınız hususi ve güzel bir anıyı anlatabilirsiniz. En etkili ve duygusal olanı örnekler olacaktır. Yaşanılan hususi anlamış olur unutulmaz, sadece devamlı dimağımızda değildir. Andaç sayfaları yaşanılan güzel günleri hayallerde canlandırmak için vardır. Beraber başınızdan geçen güzel bir anıyı kah gülünç kah duygusal bir halde ifade etmek güzel olacaktır.

Yazının sonlarına doğru gene kişinin kendine özgü bir cümlesi yada yazdığı kişiye hitaben o kişinin fazlaca sık kullandığı bir cümleden yada kelimeden alıntı yapabilir, güzel arzu ve temennilerle bitirilebilir. Böylece güzel hatıraların en hususi cümlelerini barındıran bir andaç yazısı yazılmış olacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE