Ana Sayfa / Tasarruf / Araba Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Araba Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

tasarruf

Araba Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Araba Almak İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Günümüzde ulaşımın mühim bir kısmı otomobiller ile yapılmaktadır. Bunun için her fert güzel bir otomobil sahibi olmak istemektedir. Devletimizde bazı ailelerde ise birden fazla otomobil bulunmaktadır. Peki arabaların bu kadar yoğun şekilde kullanıldığı günümüzde otomobil almak için iyi mi para biriktirilir, hangi tutum ve biriktirme şekilleri uygulanabilir? İşte hayalinizdeki otomobile ulaşamanızı sağlayacak para biriktirme şekilleri.

Karar verme

Her fert en güzel ve kuvvetli arabayı istemektedir fakat parasal olarak hepimiz istediği otomobillere haiz olamamaktadır. Bu durumda ise yapılabilecek en doğru seçim uygun arabayı almaya karar vermektir. Uygun otomobil para durumunuza nazaran 2.el olabileceği şeklinde sıfır da alabilirsiniz. İstediğiniz arabanın piyasa araştırmasını yaparak süreci başlatabilirsiniz. İlk olarak internetten tahmini fyatı öğrenebilirsiniz. Tahmini fiyat için biriktirmeniz ihtiyaç duyulan genel para için ise sonraki aşamaları seyredebilirsiniz.

Tutum

Para biriktirmeye tutum önlemleri alarak başlayabilirsiniz. Extra bir geliriniz yoksa para biriktirmenizin en mühim yolu tasarrufu başlatmaktır. Tutum yapmak için aylık gelir-gider analizini yapmanız gerekmektedir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise bir ay süresince yaptığınız alışverişlerin fişlerini biriktirmektir. Ay sonunda bakacağınız fişler ile aylık harcamalarınız görebilir bu harcamaların hangi sektörlere hangi oranla dağıldığını not edebilirsiniz. Şimdi yapmanız ihtiyaç duyulan ise otomobil alma amacını benimsemek ve bunun için aylık harcamalardan kısıntıya gidip tutum yapmaktır. Aylık olarak yaptığınız tasarruflar kafi değilse öteki bir yol olan fazladan gelir yada kredi düşünülebilir. Bu da tasarruftan sonraki aşamadır.

Extra gelir ve kredi

Tutum ettiğiniz para, aracı alacak kadar kafi değil ise fazladan gelir kazanma yada kredi çekme yoluna gidebilir. Bu aşamada önceliği fazladan gelir kazanmaya verebilirsiniz. Extra gelir günümüzde ikinci bir iş, internetten para kazanma, sektörlere nazaran hususi ders, danışmanlık şeklinde verilip para kazanılabilir. Bu durumda vasıta için biriktirebileceğiniz para artış gösterecek vasıta kısa sürede alınacaktır. Kredi ise uzun solukta para ödenebilecekse belirli oranlarda çekilebilir.

Vasıta alımı

Vasıta için kafi parayı topladığınızda daha detaylı bir araştırma yapmalısınız. Araba pazarları, showroom’lar, web siteleri, galeriler gezilmeli ve otomobil mevzusunda uzman biriyle otomobil alınmalıdır. Vasıta alırken servis, destek, güvence ve satış sonrası hizmetlere de dikkat edilmeli ve en doğru karar verilmelidir.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Her evde mutlaka bir parça da olsa eski bir mobilya ürünü bulunur. Anneannelerden kalan hatıralar, ilk ev eşyaları gibi nedenlerle manevi hatıralarından dolayı çok yer kaplayıp fazla işlevsel olmasalar dahi atılmazlar. Bu eşyaları evin çeşitli yerlerinde güzel bir şekilde değerlendirmek mümkündür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!