Araba İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Araba İçin Nasıl Para Biriktirilir?

Yeni bir otomobil almak istediğinizde, derhal dışarı çıkmak ve bir otomobil almak daima mümkün olmaz. Bir çok insan ilkin para biriktirmek ve arabayı sonrasında almak zorundadır. Araba için para biriktirmek bir angarya olmak zorunda değildir. Aslen bu sevmiş olarak yapılabilir. Ne kadar uzun süre para biriktirirseniz, kararınızla ilgili iyice düşünmek ve sizin için doğru olan arabayı seçmek için o denli zamanınız olur. Bu yazıda sizlere yeni bir otomobil almak için para biriktirmenin doğru yolunu öğreteceğiz.

Talimatlar

  1. Ne tür bir otomobil istediğinizi ve ne kadar para biriktirmeniz icap ettiğini görmek için gazetelere bakın ve otomobil bayiliklerini ziyaret edin. 5,000 tl biriktirmek 20,000 tl biriktirmekten fazlaca daha farklıdır. Ne kadar paraya ihtiyacınız bulunduğunu bilmek amaçlarınızı oluşturmanızda size destek olacaktır.
  2. Arabayı ortaklaşa kullanarak gaz tüketimini azaltın. Beraber çalıştığınız kişilerden size yakın oturan biri var ise, arabayı ortaklaşa kullanmakla ilgilenip ilgilenmediğini problem. Hatta, eşinizle gidilecek bölgelere beraber gidin ve haftalık gaz harcamanızın yarısından kurtulun.
  3. Okula yada işe öğle yemeğinizi getirin. Kenara birazcık extra para koymanın öteki bir kolay yolu işe yiyecek ve içeceklerinizi daima yanınızda getirmektir. Otomat makinesine yada en yakın fast food restoranına ne kadar azca giderseniz, o denli iyidir. İşe yiyecek getirmek ve ortaklaşa otomobil kullanmaktan artırdığınız para hususi birikim hesabında tutulmalıdır.
  4. Her ay bilhassa otomobil birikiminiz için açılmış olan bir birikim hesabına belirli bir miktar para koyun. Bunu bir otomobil ödemesi olarak düşünün. Siz borcu verensiniz, ve kendinize her ay 100 tl, 200 tl yada karşılayabileceğiniz bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Bu parayı hususi birikim hesabınıza koyun, süratli bir halde artacaktır. Bir tek bir yada iki yıl sonrasında, otomobil almak için küçümsenmeyecek oranda, hatta peşinat olabilecek oranda paranız olacaktır.
  5. Haiz olduğunuz arabayı temiz ve iyi çalışır durumda tutun. Haiz olduğunuz otomobilden alacağınız paranın miktarını azami seviyeye çıkarmak istiyorsunuz. Bilhassa kışları karlı olan bir bölgede yaşıyorsanız, tertipli olarak boyatın. Yollara püskürtülen tuz arabanın boyasını mahveder. Ek olarak ileride olabilecek motor sorunlarını önlemek için tertipli olarak motor ayarını yapmayı ihmal etmeyin.

İpuçları & Ikazlar

  1. Kendi otomobilinizi satma zamanı ulaştığında, çoğu zaman hususi satıştan daha çok para alırsınız. Bayilikler sorunsuz olabilir, fakat takas için daha azca para alırsınız.
  2. Aylık ödemelerinizi hesaplarken, otomobil sigortası giderlerini ihmal etmeyin. Sigorta ücretleri kullandığınız aracın tipine ve yaşadığınız yere göre değişiklik gösterir.

Fotoğraf:NRMA Motoring

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE