Ana Sayfa / Eğitim / Arnavutça Nasıl Öğrenilir?

Arnavutça Nasıl Öğrenilir?

Arnavutça Nasıl Öğrenilir?

Arnavutça Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde Arnavutça ortalama 4 milyon şahıs tarafınca konuşulmaktadır. Bu kitlenin çoğunluğu Arnavutluk’ta yaşıyor olsa da Arnavutça Yugoslavya, Kosova, Yunanistan’da ve hatta Arnavutluk’tan ülkemize göç eden kişiler tarafınca da konuşulmaktadır.

Arnavutça Hint Avrupa dillerine mensuptur sadece bir alt kola haiz değildir. Dolayısıyla başka bir yabancı dil bilmeniz Arnavutça öğrenilmesine destek olmaz. Arnavutça’nın Avrupa ve Asya dillerine benzemeyen kendine özgü bir yapısı vardır.

Arnavutçayı öğrenmek için öteki dillere oranla daha çok çaba gösterilmesi gerekir. İçerisinde Latince başta olmak suretiyle Türkçe ve Arapça kelimeler bulundurur. Bunun yanı sıra gramerini öğrenebilmek için kapsamlı bir kitaba, konuşma becerisini geliştirebilmek içinse kucak kucak pratiğe gereksinim duyulur.

Arnavutça öğrenmeye alfabeden adım atmak gerekir. Bu sebeple herbir harf ne kadar iyi söyleniş edilirse kelime öğrenmek de o denli kolay olur. Öğrenilen her kelime ile sesli pratikler yapılıp, pekiştirmek için alt yazısız filmler izlenirse kontakt oluşturmak daha da kolaylaşır. Günlük tutmak, belirli bir ders programı yapmak, ilgili web sitelerinden yararlanmak ve gündelik hayatta Arnavutça kullanmaya çalışmak süreci hızlandırır. Bilhassa internetteki kaynaklar dil öğrenimini kolaylaştırmaktadır. İnternette bazı sitelerde yabancı hocalar bulabilir ve dil seviyenizi geliştirebilirsiniz.

Arnavutça öğrenmek birazcık zahmetli olsa da kati karar verildiğinde sonuca ulaşmak mümkündür. Yabancı bir dil öğrenilirken akılda tutulması ihtiyaç duyulan şeylerden en önemlisi de hata yapmaktan korkmamak ve her fırsatı değerlendirmektir. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dilin konuşulmuş olduğu ülkede bulunmak olduğundan mümkünse yurt dışı eğitim fırsatlarından yararlanmak gerekir.

Bu habere de bakabilirisiniz

İşletme Nasıl Bir Bölümdür?

İşletme bölümü üniversitelerin İktisadı ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde yer alan ve birden çok disiplini içerisinde bulunduran bir bölümdür. İşletme bölümü, tüm dünyada geçerliliği olan ve her geçen yıl önemi artan bir bölüm olarak göze çarpmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE