Ana Sayfa / Resimler / Bartholomeos Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

Bartholomeos Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

Etiketler:Bartholomeos Kim, Yaşam öyküsü, Bartholomeos kaç yaşlarında yaşı kaçtır, Bartholomeos doğum zamanı,Bartholomeos nereli, Bartholomeos boyu kaç, Bartholomeos yaşamı ve yaşamı

Bartholomeos Biyografisi

Bartholomeos Fener Rum Patriğidir. Gökçeada’da hayata merhaba dedi ve Heybeliada Ruhban Okulu’nu birincilikle tamamladı. Bartholomeos askerlikten döndükten sonrasında Patrikhane’nin sağlamış olduğu burs ile yurtdışına gönderildi.
Pontifical Oriental Institute, Roma (İtalya);
The Ecumenical Institute, Bossey (İsviçre) ve
University of Munich (İsviçre)’de eğitim görmüş oldu. “Mukaddes Kanunların Kodifikasyonu ve Ortodoks Kiliseleri’nin Şeriatı” temalı doktora tezini hazırladı. (The Oriental Institute of The Gregorian University’de)

Yapmış olduğu emekler esnasında Yunanca, Latince, Fransızca, Ingilizce, Italyanca ve Almanca’yı akıcı bir halde kullanmayı öğrendi. Avrupa’da yetişmesini tamamlayınca, 1968 senesinde yine Istanbul’a alındı.

Bartholomeos 1968’den 1991 yılına kadar din adamından oldukca, bir dış ilişkiler uzmanı benzer biçimde çeşitli internasyonal organizasyonlarda vazife aldı. 2 Kasım 1991’de Patrik makamına ulaşınca, senelerdir internasyonal toplantılarda edinmiş olduğu deneyim ve çevre birikimini kullanmaya başladı.

Bu sayfada Bartholomeos adlı şahsın biyografik detayları yer verilmiştir. Bu bilgilere internetten ulaşılmıştır. Eğer söz mevzusu kişinin yaşamı hakkında yanlış yada noksan bir data bulunduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bunu bizlere bildiriniz. En kısa sürede lüzumlu düzeltme tarafımızca yapılacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

resimler

En güzel Mehmet Topal resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Mehmet Topal resmi ile ilgili fotoğraf arşivi yer verilmiştir. Aşağıda Mehmet Topal resimleri …

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE