Ana Sayfa / Tasarruf / Bedava Uçak Bileti Almak

Bedava Uçak Bileti Almak

Bedava Uçak Bileti Almak

Bedava Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Bankaların ve havayolu şirketlerinin kampanyaları ile parasız ya da ödül bilet almak mümkündür.

Uçak bileti almak için avantaj elde eden kredi kartı türleri, meydana getirilen alışverişlerde ve tayyare bileti satın alımında belirli oranda puan kazandırmaktadır.

Bu puanlar biriktirildiğinde parasız tayyare bileti alınabilir.

Bazı bankaların mil puan olarak sunmuş olduğu kampanya ile, alacağınız tayyare bileti tutarının mil puanı belirtilmiştir.

Havayolu şirketlerinden ya da bankanız vasıtasıyla bu puanları kullanabilirsiniz.

Bedava tayyare bileti alabilmek için kafi puanınız yoksa, bankanız vasıtasıyla ön ödeme puan/mil almanız mümkündür.

Ön ödeme puanınızı alarak, parasız biletiniz için puanlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Bu ön ödeme puan, sonrasında kazandığınız puanlardan düşülmektedir.

Bedava/ Ödül tayyare bileti iyi mi alınır?

  • Kredi kartınızın ilişik olduğu bankanın kampanyasına gore, bankanın satın alan hizmetlerini arayarak ya da direkt anlaşmalı havayolu şirketinin satın alan hizmetlerini arayarak puanlarınızla tayyare bileti alabilirsiniz.  Ek olarak, anlaşmalı havayolu şirketinin web sitesi üstünden, size verilen mil puan kodu ile sorgulama yaparak parasız bilet alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Biriken puanlarla bilet aldığınızda avantajlar nedir?

  • Kafi puanınız olduğu takdirde havayolu şirketlerinde saptanca sınırlaması olmadan ödül biletinizi temin edebilirsiniz.
  • Kredi kartınızın bulunmuş olduğu bankanın anlaşması dahilinde, mil puanlarla alınan biletlerden alan vergisi alınmamaktadır.
  • Bedava biletleri kart sahibi adına olabileceği şeklinde başkası adına da alabilmeniz mümkündür.
  • Uçak seyahatinin süre tasarrufu için çoğunlukla tercih edilmesi, havayolu şirketlerinin ve bankaların kampanyalarını çeşitlendirmesi ile neticelenmiştir. Sık gezi eden biriyseniz puan biriktirerek ödül bilet alma koşullarını değerlendirebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

İkinci El Eşya ile Tasarruf

Evlilik, iş veya eğitim gibi nedenlerden dolayı ilk defa kendi evinize taşınıyorsanız evde yeni eşyalara ihtiyaç duyulabilirsiniz. Yeni eşyalar alırken, eğer ikinci el eşya seçeneğini de aklınızda bulundurursanız çok fazla para harcamadan tasarruf edebilir ve bütçenizi sarsmamış olursunuz. Günümüzde insanlar gereksinimlerine eski zamanlara kıyasla daha çabuk erişebilmektedirler ve ödeme seçenekleri daha çeşitli olduğundan hiç düşünmeden istediklerini anında satın alabilmektedirler. Eğer hem eski ekonomik özgürlüğünüzü kazanmak hem de herkesten farklı eşyalara sahip olmak istiyorsanız kesinlikle ikinci el seçeneğini düşünmenizde fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir