Burs Parası Nasıl Biriktirilir?

Burs Parası Nasıl Biriktirilir?

Burs parası her türden talebe için yararlıdır ve geniş bir alandaki gereksinimler için verilebilir. İsteyen öğrencilere vermek için bir burs yaratmak isteyebilirsiniz. Kim bilir sizin karşınızdakinin atletik kabiliyetlerini yada zekasını çözmeniz lazım. Sebep ne olursa olsun ilk adımınız para toplamaktır.

Talimatlar

  1. Şirketlere bağış için gidin. Firmalar isimlerinin gözükmesi karşılığı yardım kuruluşlarına para ya da burs vermeyi isterler. Bu onları halk gözünde yükseltir ve alan kişi bağlılığını artırır. Şirketlere bursunuzun bir kısmına yardım yapmış olup yapmayacağını sorarak bunu bir avantaj olarak kullanabilirsiniz.
  2. Akraba ve arkadaşlarınıza bursunuz için topladığınız paraya yardım yapmasını isteyin. Onların vereceğiniz burs ile parasızlıktan eğitim alamayacak birinin yaşamını değiştirerek eğitim almasını sağlayacağını anlatın. Eğer halihazırda burs alan bir öğrenciniz var ise onun fotoğrafını gösterin ve onu anlatın. İnsanlar paralarının nereye gittiğini bilmiş olduğu takdirde bağış halletmeye isteklidir.
  3. Bursunuz için bir web sitesi yapın. Bu sitede bursunuz ile ilgili detayları, burs alanları ve ne kadar para toplarsanız o denli fazlaca insana yardım edeceğinizi anlatın. Tanıdığınız her insana siteyi ziyaret etmesini açıklayın ve onlardan da tanıdıklarına bunu söylemelerini isteyin.
  4. Feysbuk ve Twitter benzer biçimde sitelere bursunuzun reklamını verin. Bu siteler büyük bir tanıtım aracıdır ve bursunuzun süratli bir halde uzaklara yayılmasını sağlar. İnsanları daha çok bağışa ihtiyacınız olduğuna ikna edin ve birazcık stres yaptırmak işe yarar. Bursun web sitesine bir bağlantı koymayı da ihmal etmeyin.
  5. Eski bağışçılarınıza geri dönün. Eğer bursunuz için bir kez para toplamışsanız eskiden bağış yapmış kişilere ve şirketlere tekrardan bağış yapmak isteyip istemeyeceklerini problem.  Bunu yapmak için eskiden bağış yapmış kişilerin detaylı kayıtlarına ihtiyacınız vardır.

İpucu ve Ikazlar

  • Eğer bir şirket sizi bağış için geri çevirirse onlara karşı kibar olun ve teşekkür edin. Bir ihtimal hemen sonra bağış yapmayı düşünebilirler. Ek olarak şirket liderlerine bursa bağış yapmak isteyebilecek başka tanıdıkları olup olmadığını problem.
  • Tüm bağışçılarınızın ne kadar verdiğinin kaydını tutun. Onlara bağışları için email ya da teşekkür mektubu gönderin ve verdikleri bağışın burs alan öğrenciye iyi mi yardım ettiğini anlatın. Bu  tip bir bilgiyi paylaşmak genel olarak bağış yapmış şirketlerin ve bireylerin tekrardan bağış yapmasını sağlar.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE