Büyük Aile için Market Alışverişi Nasıl Yapılır?

Büyük Aile için Market Alışverişi Nasıl Yapılır?

Büyük bir aileyi yönetim etmenin en büyük zorluklarından biri de onları beslemektir. Büyük bir aile için meydana getirilen market alışverişi aylık bütçenizin çoğunu çabucak tüketebilir. Büyük aileler için meydana getirilen market alışverişindeki püf nokta sıhhatli ve leziz yiyecek alırken fiyattan da tutum etmektir. Kupon kullanımı, toptan satın alma ve planlama market alışverişinde tutum etmenin yollarıdır.

Alışverişten Ilkin

  1. İki haftalık öğünlerinizin bir listesini yapın. Bu yemekler için ihtiyacınız olan yiyecekleri yazın. Eğer bir malzemeye birden fazla yiyecek için gerekseme duyuyorsanız yanına bir tik koyun.
  2. Alışverişe çıkmanızdan bir gece ilkin buzdolabınızı paklayın. Bu eve döndüğünüzde aldığınız yiyecekleri çabucak dolaba yerleştirmenizi kolaylaştıracaktır.
  3. İndirimdeki ürünler için kuponlarınızı ve market broşürlerini deneyin. Hangi ürünlerin indirimde bulunduğunu ve hangi ürünlerde kuponunuzun bulunduğunu alışveriş listenize not edin.

Markette

  1. Ne kadar harcadığınızı kovuşturmak için yanınızda bir tane hesap makinesi bulundurun.
  2. Yiyeceğiniz yada kullanabileceğiniz şeyler olmadıkları sürece indirimdeki ürünleri es geçin. Mesela, evinizde kimse kuru fasulye sevmiyorsa, indirimdeki 10 kiloluk konserveyi almak için zahmet etmeyin.
  3. İlk ilkin indirim raflarına bakın. Sonrasında günlük üretilen ürünlerin bulunmuş olduğu rafları deneyin. Orta sıradaki raflarda devamlı en pahalı ürünler bulunur.
  4. Abur cuburlar ve donmuş yiyecekler benzer biçimde hazır gıdaları sınırlandırın. Bu gıdalar sıfırdan hayata geçirmeye kalksanız bile bu kadar pahalı olmaz.
  5. Bir kere bile olsa yan marka ürünleri satın alın. Eğer aileniz bu ürünü beğenirse almaya devam edersiniz, etmezse o kadar da fazla para yitirmiş olmazsınız.

Tüyolar & Ikazlar

  • Boş bir takvimde yemeklerinizi planlayın. Meşgul olduğunuz dönemlere yapılması kolay olan yiyecekleri yerleştirin.
  • Market ziyaretlerinizi haftada iki kez ile sınırlandırarak (hatta ayda bir kez bile olabilir) market fişinizi bayağı fazla kısaltabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE