Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Çorum Çıplağı Güvercini
evcil hayvanlar
evcil hayvanlar

Çorum Çıplağı Güvercini

Çorum Çıplağı Resimleri


Paçasız olan ve oyuncu kuşlar olarak malum Çorum güvercinleri, kuşçular tarafınca en fazlaca tercih edilen güvercinlerden biridir.

Birbirinden değişik oyun kuşlarının karışımı olarak tanım edebileceğimiz bu hususi kuşlar, hepimiz tarafınca beslenmek istenen ve pek nadir görülen güvercinler içinde yerini çoktan almış durumda.

Paçasız oldukları için havada oyun yapması beklenmeyen bu kuşlar, kimi zaman Mardin kuşundan bile daha çok oyuncu bir kuş olabilmektedir. İstanbul, İzmir, Ankara şeklinde şehirlerde üretilmeye uğraşılsa da Çorum ilimizde üretildiği ve en oyunlu Çorum kuşlarının gene kendi memleketlerinden çıkmış olduğu bilinmektedir. Paçasız bir görünüm ile oyunlu Güvercin beslemek isteyenlerin gediklisi olduğu Çorum kuşlarının en beğenilen özelliklerinden bir tanesi de kolaylıkla istedikleri yere inebiliyor olmalarıdır. Örnek verecek olursak herhangi bir sökük Mardini kolay kolay gecekonduya indirebilmeniz mümkün olmayabilir. Lakin oyunlu bir çorum kuşunu indirebilmeniz fazlaca daha kolay olacaktır. Zira Çorum kuşları paçasız bir görünüme haiz olduğundan dolayı, yerlerini benimsedikleri takdirde inemeyecekleri yer yoktur.

Peki, Çorum kuşlarının fiyat aralıkları iyi mi?

Düzgüsel oyun kuşlarına bakarak daha uygun fiyatlara bulabilmeniz mümkündür. Tutarları averaj 150 tl’dir.


Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

American Keuda Özellikleri

Yer:Güney Amerika
Renkleri:Bütün renk ve şekiller görülebilir; beyaz; siyah; kızıl; krem; çikolata rengi; gölgeli; tekir veya kaplumbağa desenli; iki renkli
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Oldukça hareketli, kıvrak, iyi koşucu, suda oynamaktan ve yüzmekten hoşlanan, zeki
Tüy Şekli: Kısa
Boyut:Orta

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE