Ana Sayfa / Resimler / En güzel İnci resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları
resimler
resimler

En güzel İnci resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda İnci resmi ile ilgili fotoğraf arşivi yer verilmiştir. Aşağıda İnci resimleri masaüstü arka planları, İnci duvar kağıtları kaliteli büyük boy tam ekran fotoları ile ilgili görseller verilmiştir.

İnci En Güzel Resimleri Foto Galeri

İnci’ye Hususi İnci Resimleri/ Pearl Pictures

İnci resimleri,birbirinden güzel inciler

Denizin Göz Kamaştıran Mücevherleri: 

İnciler

(İnci’ye Hususi)


İ
nsan dünya üstünde her nereye gözünü çevirip bakacak olsa ihtişamlı bir yaratılış, kusursuz bir tasarım ve şaşkınlık verici özelliklerle karşılaşır. Bu kitap süresince verdiğimiz örnekler bu ihtişamın yalnızca birkaç ufak detayıdır. ALLAH insanoğlu için yeryüzünde görünümü son aşama güzel olan pekçok nebat ve hayvan türü yaratmıştır. Doğadaki her detayı insanoğlunun zevk duyacağı, lezzet alacağı şekilde var etmiştir. Tüm bunlarla beraber yeryüzünde pek oldukça süs eşyası da ALLAH tarafınca yaratılarak insanların hizmetine sunulmuştur. Bu süs eşyalarından kabul edilen inciler ihtişamlı güzelliklerinin yanısıra, her yönden garip özelliklere de sahiptirler. 
İncilerin oluşum aşamaları hayranlık uyandırıcıdır. İncileri çoğu zaman inci midyesi denilen ve pek oldukça türü bulunan istiridyeler üretirler. Bu istiridyelerin kabuklarının dirençleri oldukça yüksektir. Açılması son aşama zorluk derecesi yüksek dış kabuklarının kalsiyum karbonat esaslı olan bileşimleri birçok düşman için de caydırıcıdır. Kalsiyum karbonat maddesi hem de istiridyenin inciyi oluşturmasında da mühim rol oynamaktadır.


İstiridye
İstiridyeler içlerine kum, çakıl yada zarar verecek parazit organizmalar girdiğinde bundan rahatsız olurlar. Bu şeklinde durumlarda bir korunma yöntemi olarak bu davetsiz misafiri izole ederler ve üzerini sedefle kaplamaya başlarlar.İşte bu kaplama işlemi incinin oluşumundaki ilk aşamadır. İstiridyenin içine giren yabancı cisimler incilerin oluşması için bir çekirdek görevi görürler. Seneler süresince bu çekirdek maddenin üstü ince kalsiyum karbonat katmanlarının üst üste gelmesiyle kaplanacaktır.


İstiridyenin içine giren yabancı cisimler incilerin oluşması için bir çekirdek görevi görürler. Seneler süresince bu çekirdek maddenin üstü ince kalsiyum karbonat katmanlarının üst üste gelmesiyle kaplanacaktır.

Peki istiridyenin içinde sedef maddesi iyi mi oluşmaktadır?

İstiridyenin iç derisindeki katmanlarda sedefi oluşturan iki ana madde bulunur.

Bir katmanda inciyi oluşturan ve “aragonite” isminde olan, kalsiyum karbonat içerikli bir mineral, diğerinde ise incideki bu aragonite maddesini bir arada tutacak olan uhu benzeri “conchiolin” maddesi bulunur. Aragonite yarı saydam bir madde olduğundan inciye parlaklık kazandıracaktır. Bu iki maddenin istiridye (aslına bakarsak beyni bile olmayan bir et parçası) tarafınca üretiliyor olması, sonrasında bunların biraraya gelip bir toz tanesini kaplayarak inci şeklinde bir güzelliği oluşturması normal olarak ki düşündürücüdür. İstiridyenin korunma amaçlı ürettiği inci, insanoğlu için güzel duyu bir süs olarak yaratılmaktadır.


ALLAH Rahman Suresi’ndeki
“İkisinden de inci ve mercan çıkar.” (Rahman Suresi, 22)
ayetiyle incilere dikkat çekmiştir. Ek olarak Kuran’da, dünyada insanlara bir güzellik olarak sunulan incilerden aden süslerinden biri olarak da bahsedilmektedir.İNCİ HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ
İnci iyi mi oluşur? Kültür incileri, canlı istiridyelere (Akoya yada cenup denizi incileri) yada midyelere (tatlı su incileri) yerleştirilen ve çoğu zaman naturel kabuktan bir boncuk yada etli bir doku parçası olan bir ufak uyarıcıdan elde edilir. İstiridyeler yada midyeler, uyarıcıya tutunan ve ‘sedef’ denilen bir madde salgılar. Ortaya çıkan sedef tabakaları incileri oluşturur.
Kaç yılda elde edilir?

Bir inci elde etmek çoğu zaman birkaç yıl sürer. Midyelerin üç yıla kadar devam eden olgun bir yaşa gelmesi gerekir. İncinin tam ebatlarına erişmesi bir üç yıl daha sürebilir. İncinin oluşmasını elde eden naturel uyarıcı inciyi biçim bozukluğuna uğratabilir ya da istiridye hastalıktan dolayı ölebilir. Beş ila 10 senelik bir devrin sonuna kadar, yalnızca istiridyelerin yüzde 50’si canlı kalır. Üretilen incilerden ise yalnızca ortalama yüzde 5 kadarı en iyi mücevher üreticileri için kafi kaliteye ulaşır. Başından itibaren inci yetiştiricisi, birçoğu hiçbir üretimde bulunmayacak yada ölecek olan her istiridye için 100 dolardan fazla harcama yapar.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

resimler

En güzel Papatya resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Papatya resmi ile ilgili fotoğraf arşivi yer verilmiştir. Aşağıda Papatya resimleri masaüstü arka …

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE