Ana Sayfa / Resimler / En güzel Papatya resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları
resimler
resimler

En güzel Papatya resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Papatya resmi ile ilgili fotoğraf arşivi yer verilmiştir. Aşağıda Papatya resimleri masaüstü arka planları, Papatya duvar kağıtları kaliteli büyük boy tam ekran fotoları ile ilgili görseller verilmiştir.

Papatya En Güzel Resimleri Foto Galeri

Papatyalar – Papatya Resimleri – Papatya Resmi

Papatya Çiçeği(matricaria chamomilla) 
Bileşikgiller familyasıından; Nisan-Eylül aylarında çiçek açan, 25 santimetre kadar uzunluğunda, bir senelik otsu bir bitkidir. Yaprakları ince parçalı olup, sapsızdır. Çiçeğinin orta kısmı sarıdır. Kenarlarında 12-20 tane dil biçiminde beyaz renkli çiçek vardır. Çiçeklerin muhteviyatında acı madde, tanen ve glikozitler vardır. Meyvesi sarımtırak esmer renkli bir uçucu yağ taşır. Yazları toplanıp, kurutulur. 
Papatya baharda çiçek açan bir tür kır bitkisidir. Anthemis ve matricaria diye iki eşeysel ve pek oldukca türü vardır. Papatya çiçekleri bileşikgillerdendir. Sarı papatya kenar yaprakları da sarı olan papatya türüdür. Papatya falı, tutulan niyeti olacak olmayacak diye art arda söylerken, papatyanın taçyapraklarını birer birer kopararak bakılan faldır. Kokulu papatya (Anthemis nobilis) çayırlarda, ekinler içinde yaygın, oldukca senelik bir bitkidir. Çiçeklerinin kuvvetlendirici, uyartıcı, ateş ve solucan düşürücü, tane söktürücü, spazm giderici tesiri vardır. Çay benzer biçimde haşlanarak suyu kullanılır. 
Midenin ağır emek harcaması ve zor sindirme hallerinde tavsiye edilir. Minik papatya (matricaria chamomilla) bir yada oldukca senelik otsu bir bitkidir. Kuru yada işlenmemiş topraklarda oldukca yetişir, güçlü bir belsem kokusu verir. Kurutulmuş çiçekleri kaynatılarak kuvvetlendirici ve sindirici içkiler halinde kullanılır. İt papatyası (Anthemis cotula) çalı görünüşünde oldukca dallı, yaprakları oldukca parçalı, bir senelik otsu bir bitkidir. Meyveleri oldukca küçüktür. Çoğu zaman tarlalarda, kır yerlerde biter. Oldukça güçlü kirli bir kokusu olduğundan, hayvanlar yemez. 
Faydası : Ateşi düşürür. Ağrıları keser. Spazm çözer. Terletir. Sinirleri yatıştırır. Bağırsak gazlarını giderir. Vücuda rahatlık verir. Boğaz bademcik ve diş etlerinin iltihaplarını giderir. Bel ve baş ağrılarını geçirir. Saçları sarartmak için de kullanılır. Papatyayağı spazm giderir. Ağrıları dindirir. Mikropları öldürür. Sinirleri yatıştırır. 

Etiketler: birbirinden guzel papatya resimleri, camomile, çizgi papatya resimleri, daisy daisy picture, die kamille en mükemmel papatya resimleri papatya, en güzel hareketli papatya resimleri, hareketli arka plan papatyalar, hareketli papatya, hareketli papatya resimler, hareketli papatya resimleri, hareketli papatyalar duvar kağıdı çiçekler indir, hareketli papatyalar resimleri, masa üstü fotograf papatya, masa üstü papatya resinleri, masaüstü papatya resimleri, online masa üstü papatya fotoğraf, papatya, papatya bahçeleri, papatya cicegi faydasi, papatya masaüstü, papatya resimleri, papatya resimleri papatya resmi sevgilinize papatya resimleri, papatya resmi çizgi, papatyalar, papatyalı doga resmi, papatyalı masa üstü resimleri, papatyanın yararları, resimleri, vuslat

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

resimler

En güzel Denizaltı Canlıları Balıklar resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Denizaltı resmi ile ilgili fotoğraf arşivi yer almıştır. Aşağıda Denizaltı resimleri masaüstü arka …

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE