Ana Sayfa / Tasarruf / Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Giysilerde bazen lekeler, yırtılmalar ya da sökülmeler meydana gelebilir. Kıyafetler vakit içinde fazlaca giyilmekten eskiyebilirler ya da renkleri solabilir. Bu şekilde zamanlarda eskiyen giysileri derhal atmak bir seçenektir. Sadece eski kıyafetlerinizi değerlendirmek için birçok seçenek mevcut. Eski kıyafetlerinizi yenileyerek yeniden giyilebilir hale getirilebilir ya da bu giysileri başka şekillerde kullanabilirsiniz.

Eski giysileri değerlendirmek için yapılabilecek ilk şey bu giysileri yenilemek ya da onlara değişik havalar katarak orjinal giysiler elde etmeye çalışmaktır. Eğer kıyafetin herhangi bir yerinde yırtık, delik, sökülme, kir ya da renk solması var ise kıyafetin bu kısmı çeşitli armalar, yaka iğneleri, broşlar ya da değişik kumaş parçaları kullanılarak kapatılabilir. Bu şekilde bir durumda kıyafetin rengine bakılırsa kareli ya da çiçekli kumaşlar, düz renkli kumaşlar, keçeden meydana getirilen motifler ya da renkli düğmeler seçerek fazlaca şık ya da sempatik giysiler oluşturabilirsiniz. Böylelikle fazlaca orjinal görünümler ve bir tek sizin üzerinizde olacak olan kıyafetin tadını çıkarabilirsiniz. Eski kıyafetlerin şekilller değiştirilerek de yeni giysiler oluşturulabilir. Mesela, bir gömleğin kolları kesilip kesilen bölgeler dikilerek kısa kollu gömlek oluşturulabilir. Uzun bluzlar ya da tuniklerin alt kısmı kesilerek büstiyer seçimi bluzlar oluşturulabilir.

Kıyafetlerin kumaşları kullanılarak da değişik giysiler dikilebilir. Bilhassa değişik değişik kumaşların biraraya getirilerek dikildiği yama seçimi oldukça hoş görünümlüdür. Bu yama kumaşı elde ettikten sonrasında onu uzun ya da kısa etekler, gömlekler, çantalar ya da bluzlar şeklinde giysilerde kulanabileceğiniz şeklinde başka şeyler yaratmak için de kullanabilirsiniz. Bu kumaştan, masa örtüsü, koltuk örtüsü, yatak örtüsü ya da perde de yapılabilir. Bu kumaştan oluşturulan eşyalar ortama fazlaca değişik bir hava katacaktır.

Eski kıyafetlerden çeşitli dekoratif eşyalar yaratmak da mümkün. Eski kıyafetlerin kumaşlarıyla değişik değişik yüzeyleri kaplayarak çeşitli panolar yaratabilirsiniz. Bu kumaşlardan kalıplar çıkartıp çeşitli şekillerde dikebilir, bu objelerin üstüne boncuklarla, düğmelerle ya da kurdelelerle çeşitli motifler yapabilirsiniz. Bilhassa ipe asılan küçük kediler, ayıcıklar, baykuşlar, yıldız ya da çiçek şeklinde motifler oldukça sempatik görünmektedir. Bu kumaşlarla şişelerin alt kısmından kestiğiniz kısımları ya da karton kutuları kaplayıp kalemlik ya da dekoratif kutu da elde edebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Her evde mutlaka bir parça da olsa eski bir mobilya ürünü bulunur. Anneannelerden kalan hatıralar, ilk ev eşyaları gibi nedenlerle manevi hatıralarından dolayı çok yer kaplayıp fazla işlevsel olmasalar dahi atılmazlar. Bu eşyaları evin çeşitli yerlerinde güzel bir şekilde değerlendirmek mümkündür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!