Ana Sayfa / Tasarruf / Eski Kot Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kot Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kot Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kot Nasıl Değerlendirilir?

 

 

 

 

Eskimiş ve yıpranmış kot pantolonlarınızı atmayın. Birazcık yaratıcılıkla en sevdiğiniz pantolonlarınızı kullanışlı aksesuarlara çevirebilirsiniz.

İşte kot pantolon kullanarak yapabileceğiniz birbirinden garip fikirler!

1. Şort

Eski kottan ne yapılır denildiğinde büyük bir çoğunluğumuzun aklına gelen yanıt benzer olsa gerek. Doğal ki şort. Dakikalar içinde bir pantolonu şorta çevirip kullanabilirsiniz. Uçlarını dikmenize de gerek yok. Yırtık jeanler devamlı moda!

2. Şişe askısı

İçki şişeleri için alternatif bir gizleme çözümü arıyorsanız Jean kumaşı size bakılırsa olabilir. Şişe uzunluğunda paça kısmından keseceğiniz kumaşın altını dikin. Üst kısmı katlama payını vererek dışa doğru katlayıp zigzag modda dikin. Dekoratif ve kullanışlı bir tasarıma haiz bu çantalar için asma kulpunu yapmayı ihmal etmeyin.

3. Kilim

Bunun için birden fazla pantolona ihtiyacınız olsa da, patchwork tekniği uygulanmış jean görünümlü halılar asla olmadığı kadar popüler.

4. Çanta

80’lerin yaratıcı zihinleri bu fikri bizlerden oldukca daha ilkin uygulamıştı. Jean pantolonunuzu ağ kısmından kati ve dikin. Artan kumaşlar ile çanta kulbunu hazırlayıp kullanabilirsiniz.

5. Organizer

Dolap içi ya da banyolar için hazırlayacağınız düzenleyiciler ile hiçbir şeyiniz kaybolmayacak. Pantolonu dikiş yerlerinden açın. Tek bir paçayı dikdörtgen halinde keserek, öteki paçadan kestiğiniz kumaşlarla sıralı cepler hazırlayıp dikin.

6. Bardak altlığı

Pantolonunuzun her yeri bardak altlığı için uygun olsa da en dekoratif görünüm için arka cepleri dikişlerinden nazikçe sökerek orijinal haliyle kullanın.

7. Fırın eldiveni

Kot kumaşı bir oldukca kumaşa bakılırsa ısıya daha dayanıklıdır. Pantolon paçasından hazırlayacağınız fırın eldivenlerine, pantolon ceplerini kullanarak hazıarlayacağınız fırın tutmaçlarını da yapmayı dikkatsizlik etmeyin.

8. Terlik

Parmak arası terliklerinize kot kumaşı geçirmeyi düşündünüz mü? Aklınıza gelmediyse derhal siz de deneyin. Başkaları bunu çoktan yapmış oldu ve hepimiz de oldukca beğendik. Alışılmadık bir görünümü olan kot terliklerin yapımı oldukça kolay. Terliğe uygun ölçülerde kumaş kalıbı çıkarıp kaplayın. İşte bu kadar rahat.

9. Hububat çantası

Kot pantolon kullanarak yapabilecekleriniz bunlarla sınırı olan değil normal olarak. Her türlü çantayı yapabileceğiniz şeklinde, soğan, patates yada hububatları koymak için de çanta hazırlayabilirsiniz. Eşit boylarda hazırladığınız mini çantaları üst üste sıralayarak mutfak duvarınızı kullanışlı bir hale getirmek mümkün.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Doğalgaz Tasarrufu Yapmanın Yolları

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kullanımı artan doğalgaz birçok evde ve iş yerinde ısınma aracı olarak tercih edilir. Tasarruf yöntemleri sayesinde fatura miktarlarını azaltmak ve daha verimli bir şekilde ısınmak mümkündür.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE