Ana Sayfa / Tasarruf / Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Her evde ne olursa olsun bir parça da olsa eski bir mobilya ürünü bulunur. Anneannelerden kalan hatıralar, ilk ev eşyaları şeklinde nedenlerle içsel hatıralarından dolayı oldukca yer kaplayıp fazla işlevsel olmasalar dahi atılmazlar. Bu eşyaları evin çeşitli yerlerinde güzel bir halde değerlendirmek mümkündür.

Mobilya kısımları el işçiliğiyle işlenmiş fakat oldukca eski bir oturma grubu takımına sahipseniz bu ekibi kesinlikle çöpe atmayın. Bir koltuk döşemecisine verip döşemesini yeniletebiilrsiniz. Eskiyen ve solan ahşap iskeleti için ise aynı yerde üstünden aynı renkli bir boya ile boyatıp güzelce cilalatarak sıfır bir mobilya ekibi görünümü elde etmiş olmuş olursunuz. Bu yeni halini seneler boyu kolaylıkla kullanabilir; hem eski mobilyanızı değerlendirmiş hem de evinize değişik bir hava katmış olmuş olursunuz.

Salon takımları içinde vitrin ve konsol da bulunur. Bu vitrin ve konsolları bir marangozda sağlamlaştırıp vernikleterek yenileyip kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu tip eşyaları salonunuzda kullanmak istemiyorsanız kitaplık ya da ayakkabılık da yapabilirsiniz. Antika görünümlü ahşap bir ayakkabılık; evin girişinde oldukca ihtişamlı bir görüntü oluşturur.

Emek verme odaları için çoğu zaman koyu renkli ahşap kitaplıklar tercih edilir. Bu şekilde bir kitaplık o kadar da ucuza satın alınamaz. Bu yüzden elinizde bulunan ve antika görünümlü koyu renkli vitrin tarzındaki mobilyalarınızda küçücük değişimler yapmış olup birer kitaplığa dönüştürebiilrsiniz. Bu değişimler vitrin kapağını değiştirmekle olabilir. Vitrin kapağını daha mütevazı bir kapakla değiştirebilir ya da kapaksız olarak kullanabiilrsiniz. Kapaksız kitaplıklar daha kullanışlı olurlar.

Mobilya masa ve sandalyeler de küçük dokunuşlarla yenilenebilirler. Birazcık boya ve cila ile yenisini satın almaya gerek kalmadan yiyecek masası takımınızı yenileyebiilrsiniz.

Eğer elinizde oldukca eski yuvarlak sehpa ve berjer ekibi var ise gün yüzüne çıkartarak evinizin büyük açılı bir cam kenarında kullanmaya başlayın. Bu tür antika eşyalar evin havasını değiştirir ve ısı oluşturur. Bu köşelerde kahve eşliğinde kitap okumak oldukca güzel alışkanlıklardan biridir.

Evinizde değerlendiremeyeceğiniz tarzdaki eski mobilyalarınızı antikacılara satarak küçük gelirler de elde edebiilrsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Birikim Nasıl Saklanır?

Hemen herkes bir şekilde birikim yapmaya çalışır. Giderleri azaltmaya, gelirlerini arttırmaya çalışır. Binbir zorlukla birikim yapmaya uğraşır. Birikim yapıldıktan sonra da daha da önemli bir sorun ortaya çıkar. Bu sorun birikimleri güvenli bir şekilde saklamaktır. Birikim nasıl saklanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir