Ana Sayfa / Etiket Arşivi: 1)

Etiket Arşivi: 1)

Azerbaycan’da Üniversite Okuma Şartları

Doğu'nun incisi olarak adlandırabileceğimiz Azerbaycan'da üniversite eğitimi almak gibi bir düşünceniz varsa başkent Bakü'yü listede en ön sıralara almanız gerekiyor. Çünkü diğer şehirlere göre eğitim süreci hem daha sağlıklı ilerliyor hem de olanaklar bakımından çok daha zengin bir ortamda bulunmuş oluyorsunuz.

Devamını Oku »

Diploma Denklik Belgesi

Diploma; herhangi bir eğitim kurumundan belirlenen kriterler ve süreler içinde verilen eğitim ve öğretimin başarı ile sonuçlandığını gösteriri belgedir. Denklik ise; 05.03.2004 ve 25393 sayı MEB Denklik Yönetmeliği'nde yer alan tanımıyla "Yurt dışındaki ilköğretim ve orta öğretim kurumlarından alınmış olan karne, transkript, öğrenim belgesi, sertifika, ayrılma belgesi ve diploma gibi belgelerin incelenerek görülen öğrenimin, Türkiye’deki ilköğretim ve orta öğretim kurumlarının hangi sınıf/alan/bölüm/dalına eş değer olduğunun tespit edilmesi işlemi" anlamına gelmektedir.

Devamını Oku »

E Sınav Nedir?

E sınav uygulaması; Milli Eğitim Bakanalığı'nca uygulanan, ancak bildiğimiz optik formlar kullanılarak kalemle işaretleme yöntemiyle değil de tamamen elektonik ortamda; yani bilgisayar başında yapılan, sürücü belgesi almak isteyenlere uygulanan sınavın adıdır.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE