Ana Sayfa / Etiket Arşivi:  

Etiket Arşivi:  

Kurumsal Risk Yönetimi Nasıl Yapılır?

Gelecekte karşılaşabileceğiniz, amaçlarınızı gerçekleştirirken karşınıza tehdit unsuru olarak çıkabilecek veya amacınıza ulaşmanızı kolaylaştırabilecek fırsatlara risk denir. Risk yönetimi ise karşılaşabileceğiniz riskleri veya fırsatları tanımlayabilme, değerlendirebilme, onlara karşı yürüteceğiniz faaliyetlerinizi önceden planlayabilme ve uygulayabilme süreçlerini içeren bir kapsamdır.

Devamını Oku »

YGS Nedir?

Günümüzde iyi bir üniversiteye gidebilmek neredeyse herkesin hayali ve iyi bir üniversiteye gitmenin yolu ÖSYM tarafından yapılan YGS'den geçiyor. Ülkemizde her yıl 2 milyona yakın aday bir yükseköğretim kurumuna yerleşebilmek için ÖSYS(Öğrenci Secme ve Yerleştirme Sistemi)'nin ilk adımı olan YGS'ye başvuruyor.

Devamını Oku »

Lise Çeşitleri Nedir?

Lise -ülkemizde şu an uygulanan sisteme göre- sekiz yıllık ilköğretimi tamamlandıktan sonra en az dört yıl olmak üzere yüksek öğretime hazırlayan ortaöğretim kurumudur.

Devamını Oku »

Periyodik Cetvel Nedir ?

Kimya ile uzaktan yakından ilgili herkesin duyduğu bir terim periyodik cetvel. Peki periyodik cetvel nedir ? Periyodik cetvel dünyadaki bilinen elementlerin belirli kurallar çerçevesinde yerleştirildiği tablodur. Periyodik cetvel elementleri içeriyor peki ya element nedir ? Elementler kimyasal yollarla ayrıştıralamayan , tek cins atomlardan oluşan ve saf olan maddelerdir. 

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE