Ana Sayfa / Etiket Arşivi: Beslenme

Etiket Arşivi: Beslenme

Scottish Fold Shorthair Nasıl Beslenir?

Bulunduğu her ortama kolayca adapte olabilen Scottish Fold Shorthair’in en tipik özeliği diğer kedilerden farklı olan içe kıvrık kulaklarıdır. Geniş yuvarlak bir kafaya, yuvarlak gözlere ve tombul sayılabilecek yanaklara sahiptir. Sevimli görünüşü ve uyumlu olması nedeniyle en çok tercih edilen kedi ırklarından biridir.

Devamını Oku »

İran Kedisi Nasıl Beslenir?

Basık yüz hatları, tamamen yuvarlak kafası, iri gözleri ve farklı ağız yapısı İran kedilerinin tipik özellikleri arasında yer alır. Adeta bir tüy yumağını andıran bu özel ırk, sevimliliği ile en çok sahiplenilen kedi ırklarından biridir. Popülerliğine karşın, bakımı diğer kedilere göre daha zordur. İran kedisi sahiplenmek isteyen kişilerin, ırkın ihtiyaçları hakkında bilinçli olması ve bakımı için yeterli zamanı ayırabilmeleri gerekir.

Devamını Oku »

Bullmastiff Nasıl Beslenir?

Mastiff ve bulldog köpek ırklarının birleştirilmesi ile elde edilmiş melez bir ırk olan bullmastiff, kırışık yüzlü, basık burnu ve büyük kafası ile çok güçlü bir köpektir. Gözleri yuvarlaktır ve genellikle koyu kahverengidir. Yaşam süreleri 8-10 yıl arasındadır. Sahibine çok bağlıdır ve sürekli sevgi görmek ister.Sahibi ile arasında sevgi temelli bir bağ kurar.

Devamını Oku »

French Bulldog Nasıl Beslenir?

İngiltere kökenli bir köpek olan French bulldog,1866 yılında Fransa’ya götürülen İngiliz bulldog ile Fransız terrieri karışımından melezlenmiş bir ırktır. Yarasaya benzeyen kulakları, çıkık iri gözleri, düz kare alnı ile küçük ama güçlü bir köpektir. Cana yakın, şirin ve oyuncu bir köpek olan French bulldog apartman daireleri için ideal köpeklerden biridir. Aktif, zeki, atik, dikkatli, meraklı, ilgili ve uysaldır. French bulldog için en önemli anahtar kelime sadakattir. Tek bir sahibi olsun ister ve tek kişiye bağlanır.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE