Ana Sayfa / Etiket Arşivi: bir

Etiket Arşivi: bir

Turizm Rehberliği Nasıl Bir Bölümdür?

Turizm Rehberliği ülkenin tanıtımını yapacak, ülkeyi ziyarette bulunan kafilelere seyahat ettikleri bölgeler ve eserlerle ilgili bilgiler verecek, tur organizasyonlarında görev alacak olan turizm rehberlerini yetiştiren programdır. Fakülte ve meslek yüksekokullarında lisans, önlisans eğitimleri verilir. Eğitim süresince yabancı dil dersleri, turizmle ilgili dersler ve kültür derslerinden oluşan bir program okutulur. Akademik kariyer, özel sektör, kamu başlıkları altında birçok alanda iş bulunabilir. Ayrıca bölüm lisanüstü eğitim imkanına da sahiptir. 

Devamını Oku »

Fizik Mühendisliği Nasıl Bir Bölümdür?

Üniversiteye geçiş sınavlarının Matematik Fen-4 puan türüne göre alım yapan Fizik Mühendisliği bölümü, 4 yıllık lisans programıdır. Türkiye'de yalnızca 4 devlet üniversitesinde okutulur. Bunlar; İstanbul Teknik, Hacettepe, Ankara ve Gaziantep Üniversiteleridir.

Devamını Oku »

Kudüs göklerle irtibatlı bir şehir

Kudüs göklerle irtibatlı bir şehir Yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu, hemen hemen bütün peygamberlerin yolunun Kudüs’ten geçtiğini belirterek, “Kudüs, göklerle irtibatlı bir şehir. Miraç hadisesi orada gerçekleşti” dedi. Yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Türkiye Diyanet Vakfınca gerçekleştirilen 36. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde düzenlenen “Beyazıt Ramazan Sohbetleri”nin konuğu oldu. Filistin’in …

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE