Ana Sayfa / Video / Fransızca Nasıl İlerletilir?

Fransızca Nasıl İlerletilir?

Fransızca Nasıl İlerletilir?

Fransızca Nasıl İlerletilir?

 

 

 

 

İster başlangıç seviyesinde olun, ister uzun yıllarınızı Fransızca öğrenmeye harcamış olun, dil yeteneklerinizi güncel tutmak ve mümkün olduğunca dilinizi geliştirecek yollar bulmak oldukça önemlidir. Fransızcanız temel seviyede de olsa, birkaç methodu bilerek, dilinizi ilerletebilirsiniz.

1) Söyleniş üstünde çalışın Akıcı ve muntazam bir Fransızca, kusursuz bir aksan ve tertipli ergonomik anlamına gelir. İyi bir söyleniş, kolayca anlaşılmanızı ve konuşmadan alacağınız hazzı arttırır. Ana dili Fransızca olan insanları, yayınları, müzikleri, dizileri kulak verin. Müzik çalarınızda daima Fransızca müzikler bulundurun, işe giderken, yürürken, uygun olduğunuz her pozisyonda söylenenleri yeniden edin.

2) Dilbilgisinin enerjisini görmezden gelmeyin Temel ya da ileri seviyede gramer kurallarına haiz olsanız bile yeniden yapmak, gözden geçirmek daima sizi güncel meblağ. Günümüz teknolojisi ile bunu kolayca başarabilirsiniz. Bilgisayar oyunları, videoları kullanarak Fransızca günlük konuşmaları öğrenin. Ya da çevrimiçi dersler alın. Son olarak da Fransızca kelime oyunları, bulmacalar ile dilbilgisini geliştirin.

3) Kelime bankanızı zenginleştirin Yaşam süresince akılda kalıcı olması için, kelime öğrenin. Kelime öğrenmek, öğrendikçe kolaylaşır ve Fransızca bilginizi de kolayca üst seviyelere çıkartır. Öğrendikçe, yazılanların anlamlarını, birleşmelerini daha kolay anlayacaksınız. Bunun için, kendinize bir günlük tutabilir, ilginizi çeken, sevdiğiniz kelimeleri sıralayabilirsiniz. Kendi dilinizde öğrendiğiniz yeni kelimelerin Fransızca anlamlarına da bakabilir, daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

4) Fransızca hayatınızın her noktasında olsun Kitaplar, web, radyo, tv, dil öğrenmek ve geliştirmek için mükemmel birer kaynaktırlar. Olabildiğince fazla Fransızca gazete, mecmua, kitap okuyun. Birçok DVD, film vb. medyalar Fransızca seçeneği ile sunulmaktadır. Fransızca radyo kanalları müzik ve günlük konuşma için oldukça faydalıdır.

5) Yeni dostlar edinin Bilhassa internette, birçok Fransız ya da Fransızca konuşan insan İngilizce öğrenme karşılığında Fransızca öğrenmenize destek olabilir. Bu, iyi bir ergonomik yapma yoludur ve ana dili Fransızca olan biri size kolayca neleri iyi mi yapmanız icap ettiğini açıklar.

6) Dil öğrenmek bununla birlikte kültürel tahsil anlamına gelir Dil öğrenip, ilerletirmek, bununla birlikte kültürel öğreniminizi arttırmak ile alakalıdır. Fransız tarihini okuyun, Fransız kültürü, sanat, moda hakkında informasyon sahibi olun. Fransız mutfağı ve yiyecek kültürüne aşina olun.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

video

ORUCA NASIL NİYET EDİLİR?

Oruca nasıl niyet edilir? Oruca niyet etmek şart mıdır?

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE