Ana Sayfa / İslam / Hastalar İçin Okunacak Tahmidiye Duası Okunuşu ve Anlamı Türkçe Açıklaması Manası
islam
islam

Hastalar İçin Okunacak Tahmidiye Duası Okunuşu ve Anlamı Türkçe Açıklaması Manası

Hastalar İçin Okunacak Tahmidiye Duası Iyi mi Okunması mümkün Türkçesi Nedir?

Allahu Ekber (10 kez)

Bismillahhirrahmanirrahim

Ferdun. Hayyun. Kayyumun. Hakemun. Adlun. Kuddusun.

1. Kusur ve noksanlıktan münezzeh olan ALLAH-u Tealaya (c.c.) inanç, Onun birliği, isim ve sıfatlarından her biri için; ezelden ebede kadar isim ve sıfatlarının tecellilerinin tamamı adedince Alemlerin Rabbi olan Alllah’a hamd olsun. Ondan başka ilah yoktur.

2. Hz. Muhammed’in (a.s.m.) peygamberliği ve ona inanç için; Hz. Muhammed Aleyhissalatü Vesselamın yapmış olduğu iyilikler, haiz olduğu kemalat, getirmiş olduğu meyveler ve sağlamış olduğu faydalar adedince ve gene o Aleyhissalatü Vesselamın ali, Ashabı ve ümmetinin haseneleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

3. Kur’an ve ona inanç için; Kur’an’ın zihinlerde tasarım edilen manaları adedince ve onun Kıyamete kadar havada temessül eden kelime ve harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

4. İman, Kur’an ve İslam nimeti için; melekler, ruhaniler ve mahlukatın tüm zamanlarda yaptıkları tesbihler, getirdikleri hamd, tekbir ve tehliller sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

5. İman ve Kur’an nimeti için; yıldızlar ve onların hareketleri, duruşları ve zerreleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

6. İman ve Kur’an için; bitkiler, ağaçlar ve onların yaprakları, çiçekleri, meyveleri, tohumları, getirdikleri tesbih ve hamdleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

7. İman ve Kur’an nimeti için; kuşlar ve kuşcuklar, hayvanlar ve hayvancıklar, onların sesleri ve nefesleri, getirdikleri tesbihler ve hamdler sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

8. ALLAH’ın, yiyecekler ve nimetlerle bizlere olan ikramları için; taamlar, nimetler ve bunların çeşitleri, kokuları, tatları ve parçaları sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

9. ALLAH’ın inanç, Kur’an ve Risale-i Nur; Kadir, Miraç, Berat, Regaib geceleriyle bizlere olan ikramından dolayı, Kadir, Miraç, Berat, Regaib gecelerinin aşireleri (Aşire; bir dakikanın 167 trilyon, 961 milyar 600 milyonda biridir.) ve gene Ramazan ayının aşireleri adedince ve Kıyamete kadar Risale-i Nur’un yazılan ve okunan harfleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

10. Kur’an nimeti için; inişinden Kıyamete kadar Kur’an’ın kelime ve harflerinin okunmasının sevapları sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

11. İman ve ALLAH’ın razı olduğu şeylerden ibaret olan İslamiyet nimeti için; Mü’min ve Müslümanların yaptıkları iyilikler sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

12. Kur’an, inanç ve Risale- Nur nimeti için; kainatın zerreleri, terkibleri ve yaptıkları tesbihleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

13. Kur’an, inanç ve İslamiyet için; tüm çağ ve mekanlardaki ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları, yağmurların damlaları, kuşların nağmeleri, ışıkların parıltıları, çiçeklerin tohumları, meyvelerin çekirdekleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

14. İman ve Kur’an için; madenler ve varlıklar ile bunların hususiyetleri, verdikleri meyveler ve menfaatleri sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

15. İman, Kur’an ve İslam için; melekler, ruhlar, insanoğlu, cinler, bitkiler, hayvanlar ve bunların tüm zamanlarda yaptıkları hamdler, ettikleri tesbihler sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

16. Kur’an, inanç ve Risale-i Nur nimeti için; denizleri, karaları, Arşı, Kürsiyi, Arzı ve Gökleri dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

17. Ahiret ve ona inanç için; Dünya ve Ahireti dolduracak kadar Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

18. Aden ve ona inanç için; Cennetler dolusu ve sonsuza kadar ALLAH’ın onların ahalisine yapacağı ikramlar sayısınca Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

19. Nimetlerinden her birisi için; nimetleri adedince ve Zatının layık olduğu şekilde Alemlerin Rabbi olan ALLAH’a hamd olsun.

20. Ey tüm kemal sıfatlarla muttasıf ve hakiki mabut olan ALLAH. Ey Dünyada mü’min-kafir ayırd etmeden herkesi rızıklandıran Rahman. Ey oldukca acıma sahibi ve Ahirette bir tek Mü’min kullarına bolca acıma edecek olan Rahim. Ey zat, ödat ve ef’alinde ortağı bulunmayan Ferd. Ey gerçek yaşam sahibi olan Hayy. Ey herşeyi ayakta tutan ve sakınan Kayyum. Ey yargı ve kaza sahibi Yargıcı. Ey mutlak hakkaniyet sahibi Adl. Ey kusur ve eksiklikten beri olan ve herşeyi temizleyip arındıran Kuddus.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

islam

Cemaatle Kılınan Namazın Faydası

Cemaatle Kılınan Namazın Faydaları Nelerdir,

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE