Ana Sayfa / Eğitim / Hırvatça Nasıl Öğrenilir?

Hırvatça Nasıl Öğrenilir?

Hırvatça Nasıl Öğrenilir?

Hırvatça Nasıl Öğrenilir?

Dünya üstünde Sırp-Hırvat dili olarak da malum Hırvatça, çoğu zaman Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Sırbistan’da konuşulan Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden bir tanesidir. Ortalama 5.6 milyon konuşanı ile oldukca yaygın olmasa da averaj bir nüfusa haizdir.

Dilin Sırp-Hırvat dili olarak anılmasının sebebi, aralarında yalnızca lehçe farkı bulunmasıdır. Hırvatça, birazcık daha kibar konuşulan Sırpça lehçesi sayılabilir.  Latin alfabesi kullanılan dilde 30 harf ve ilave olarak q, w x, y harfleri bulunur. Hırvatça öğrenmek, günümüzde herhangi bir dil kursunda mümkün olmasa da bireysel çaba ve netin katkılarıyla kolaylıkla dili öğrenmenin  üstesinden gelinebilir.

Hırvatça Nasıl Öğrenilir?

Kitapçılardan ya da web mağazalarından  Hırvatça temel düzey emek verme kitapları ya da çocuk kitapları, sesli kitapları edinebilirsiniz. Çözümlü gramer kitaplarını kullanarak temel oluşturabilir, arkasından Hırvatça’da en rahat kelimeleri bulunduran çocuk kitapları ile Hırvatça temel bilginizi pekiştirebilirsiniz. Aynı şekilde Hırvatça-Türkçe lügat alarak boş zamanlarınızda karıştırabilir, yeni kelimeler ve yazılış, okunuşlarını öğrenebilirsiniz.

Bunun haricinde bireysel çabanız ile oluşturacağınız Hırvatça günlük, temel kalıpları kullanmanızı sağlayacak ve yazmanızı geliştirecektir. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri de günlüğünüzde kullanarak, tek düzelikten kaçınabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sırp-Hırvatça temel cümleleri, en oldukca kullanılan kelimeleri yapışkanlı kağıtları kullanarak, ev, ofis, otomobilinize asabilir ve kolaylıkla yine edebilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, onu deneyim etmektir. Sırpça konuşulan bölgelere yapacağınız ziyaretlerde, kolaylıkla dili öğrenebilir ya da ergonomik yapabilirsiniz. Bu ülkelerden Sırbistan ve Bosna Hersek vize istememekte, Hırvatistan vize istemektedir. Ülkelerde gönüllü başvuracağınız işlerle, çok da fazla fazla zorluk çekmeden günlük ifadeler, günlük konuşmalar gerçekleştirerek Sırp-Hırvatça öğrenebilir, kolaylıkla dili geliştirebilirsiniz.

Son olarak, ustalaşmış yardım alarak adım adım Hırvatça öğrenebilirsiniz. İnternette bulunan online kurslara katılabilir ya da web üstünden meydana gelen ücretli hususi dersleri deneyerek, ustalaşmış bir halde kafanızda herhangi bir sual işareti kalmadan Hırvatça öğrenebilirsiniz. Öğrendiklerinizi azca da olsa ergonomik yapmak için Hırvat söyleşi sitelerini, blogları kullanabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Makedonca Nasıl Öğrenilir?

Makedonya Cumhuriyeti'nin resmi dili olan Makedonca, Bulgarca, Rusça ve Sırpça'ya benzeyen, Güney Slav Dillerinin doğu grubuna ait bir dildir. Makedoncanın temeli Kiril alfabesine dayanır; dil, Balkanlarda Makedon ulusu tarafından kullanılır. Makedonca bilenler Bulgarcayı da çok rahat anlar.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE