Uzaktan İslami İlimler eğitimi veren HUZEM (Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi) 2017-2018 dönemi kayıtları başladı. Başvuruları 30 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek programa İslami ilimler öğrenmek isteyen herkes kaydolabilir. Alanında uzman hocaların ders verdiği programa tek ders, dönemlik (6 ders) ve senelik (12 ders) olarak kayıt yaptırmak mümkün.

HUZEM İSLAMİ İLİMLER EĞİTİM PROGRAMININ AMACI NEDİR?

Temel amacı,  ilahiyat eğitimi vermek olan programda, bireylerin temel İslami ilimlerde belirli bir düzeye ulaşabilmeleri sağlanmak isteniyor. Bu çerçevede; öğrencilerin öncelikle sağlam bir ehl-i sünnet itikadı ve İslamî bilinç sahibi kılınmasına yönelik eğitimler veriliyor.

İslam’ı öğrenme derdi taşıyan Müslüman insanımızın iş hayatı, yerleşim birimi, coğrafi koşullar, bedensel engellilik vb. yüz yüze eğitim almayı zorlaştıran veya imkânsızlaştıran durumlardan etkilenmeksizin eğitim alabilmeleri sağlanıyor.

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı İlmi Araştırmalar Merkezi’nin (İLAM) yetkin akademik kadrosuyla sahip olduğu bilimsel ve akademik birikim herkesin istifadesine sunuluyor. HUZEM, ülkemizde temel İslami eğitimlerin etkinliğinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla İslamî ilimler alanında doğru bilgilenmeyi sağlamaya çalışıyor. Bu anlamda dini temel kaynaklardan hareketle öğrenme hususunda bir eğitim gerçekleştiriyor.

HUZEM EĞİTİM SÜRESİ VE SERTFİKA

HUZEM, iki eğitim döneminden oluşuyor. Bir döneminde 6 dersin olduğu program, 28 (14+14 ) hafttadan oluşuyor. Genellikle akşam saatlerinde yapılan dersler, internet üzerinden canlı yayınlandığı  gibi ders kayıtlarını sonradan izleyerek programı takip etmek de mümkün.

Programın sonunda internet üzerinden yapılacak sınavda başarılı olan öğrenciler, Hüdayi Vakfı tarafından düzenlenmiş HUZEM sertifikasını almaya hak kazanacaklar.

KAYIT OLUNABİLECEK DERSLER VE HOCALARI

KAYIT OLABİLECEĞİNİZ DERSLER

GÜZ DÖNEMİ – 6 Ders
DERS
KUR’AN’A GİRİŞ
HADİS’e Giriş
AKAİD (Allah’a, Meleklere, Kitaplara İman)
İLMİHAL (Taharet, Namaz)
SİYER (Mekke Dönemi)
TASAVVUF (Tasavvuf Tarihi ve Kavramları)
BAHAR DÖNEMİ – 6 Ders
DERS
TEFSİR
HADİS Metinleri
AKAİD (Peygamberlere, Kadere, Ahirete İman, Güncel İnanç Meseleleri)
İLMİHAL (Oruç, Zekât, Hac, Kurban, Yemin)
SİYER (Medine Dönemi)
TASAVVUF (Tasavvuf Meseleleri ve Tarikatlar)

HUZEM KAYIT ÜCRETLERİ NE KADAR?

  • TEK DERS: 50 TL
  • DÖNEMLİK (6 DERS):  150 TL
  • SENELİK (12 DERS) 250 TL

HUZEM’E NASIL KAYIT OLUNUR?

Kayıt klavuzu için tıklayınız

ADRES VE TELEFON:

Küçükçamlıca Mah. Çilehane Yolu Cad. No: 12 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0216 428 39 60 / Dahili 218

www.huzem.org