Ana Sayfa / Tasarruf / İkinci El Eşya ile Tasarruf

İkinci El Eşya ile Tasarruf

İkinci El Eşya ile Tasarruf

İkinci El Eşya ile Tasarruf26

 

 

 

Evlilik, iş yada eğitim şeklinde nedenlerden dolayı ilk kere kendi evinize taşınıyorsanız evde yeni eşyalara gerekseme duyulabilirsiniz. Yeni eşyalar alırken, eğer ikinci el eşya seçeneğini de aklınızda bulundurursanız oldukca fazla para harcamadan tutum edebilir ve bütçenizi sarsmamış olmuş olursunuz. Günümüzde insanoğlu gereksinimlerine eski zamanlara kıyasla daha acele erişebilmektedirler ve ödeme seçenekleri daha çeşitli olduğundan asla düşünmeden istediklerini anında satın alabilmektedirler. Eğer hem eski ekonomik özgürlüğünüzü kazanmak hem de herkesten değişik eşyalara haiz olmak istiyorsanız kesinlikle ikinci el seçeneğini düşünmenizde yarar vardır.

İkinci el eşya almanın avantajları 

  • Eve yeni bir eşya alırken gittiğimiz neredeyse her mobilya yada ev yapı mağazalarında birbirine benzer eşyalar görürüz. Oysa, ikinci el mağazalarını ziyaret ederseniz, aradığınız eşyanın daha uygun fiyatlısını bulabileceğiniz şeklinde suni malzemeler yerine ahşap, demir şeklinde gerçek malzemelerle yapılmış bir modelini bulabilirsiniz. Tasarruf ederken evinizi de herkesten faklı döşemiş olmuş olursunuz.
  • Kimi zaman, bazı eşyaları keyfinize gore değiştirebilirsiniz. Mesela, ayakları oldukca güzel demir yada ahşap işçiliğine haiz fakat verniği, boyası kalkmış bir masa bulabilirsiniz. Bu masayı asla beklemediğiniz kadar düşük bir fayata satın alıp, eve getirip, zımpara, vernik, boya ile yeniden yeni bir görüntüye sokabilirsiniz. Sırf üstündeki işçiliğinden dolayı, onarım ettiğiniz ve en ucuza aldığınız eşyanız artık evinizin en pahalı görünümlü mobilyası haline gelecektir. Birçok eşyayı kendi keyfinize gore, yaratıcılığınızı kullanarak yada internette bulabileceğiniz geri dönüşüm tasarımlarından ilhamlar alarak değiştirebilirsiniz. Tamamen size özgü bir eviniz olacaktır. Eviniz sizi yansıtacaktır.
  • İkinci el ile tutum yapmanın bir başka yolu da elinizde bulunan kullandığınız yada asla kullanmadığınız eşyaları satmak yada ikinci el değişimi meydana getirilen toplumsal paylaşım sitelerinde takas etmektir. bu yolla ihtiyacınız olmayan eşyaları evde tutarak onları çürütmemiş olup evinizde daha oldukca alan kazanabilir ve evinizde kendinize hususi köşeler yaratabilirsiniz. Okuma köşesi şeklinde.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Kıyafetlerde zaman zaman lekeler, yırtılmalar ya da sökülmeler meydana gelebilir. Kıyafetler zaman içerisinde çok giyilmekten eskiyebilirler ya da renkleri solabilir. Böyle zamanlarda eskiyen kıyafetleri hemen atmak bir seçenektir. Ancak eski kıyafetlerinizi değerlendirmek için birçok seçenek mevcut. Eski kıyafetlerinizi yenileyerek tekrar giyilebilir hale getirilebilir ya da bu kıyafetleri başka şekillerde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!