Ana Sayfa / Eğitim / İspanyolca Nasıl Geliştirilir?

İspanyolca Nasıl Geliştirilir?

İspanyolca Nasıl Geliştirilir?

İspanyolca Nasıl Geliştirilir?

Dünyanın en oldukça konuşulan ve kullanılan üçüncü dili olan İspanyolca, yalnızca günlük hayatta değil, bununla beraber iktisat, finans, tecim ve akademi dili olarak da bilinir. İspanyolca’yı geliştirmek, yaşam süresince devam edecek bir süreçtir ve kararlılık, devamlılık gerektirmektedir.

İspanyolca iyi mi geliştirilir, yapılması gerekenler nedir?

Dili kullanın: Seviyeniz ne olursa olsun, İspanyolca bilginizi mümkün olduğunca kullanmalısınız. İspanyolca’yı yalnızca okulda, dil kursunda kullanmak yetmez, bununla beraber hayatınızın da bir parçası haline getirmelisiniz. Bunu da İspanyolca kelime dağarcığınızı geliştirerek başarabilirsiniz. Kelime bilginizi geliştirmek için, İngilizce ve İspanyolca’da birbirine benzeyen kelimeleri bularak öğrenebilir, yanınızda devamlı lügat taşıyabilir, her gün 5 kelime limiti koyabilirsiniz.

Ustalaşmış yardım alın: İspanyolcanızı en üst seviyeye taşımak için, dil kurslarına gidebilir ya da hususi dersler alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, bireysel çalışmaların hata oranı daha fazladır.

Günlük limitler oluşturun: Hedefiniz her gün İspanyolca çalışmak olabilir. Her gün 1 saat İspanyolca çalışabilirsiniz. Kendinize koyacağınız limitleri de her geçen gün fazlalaştırabilirsiniz.

Kendinizle konuşun: İspanyolca adlar, eşyalar, sıfatlar öğrenebilir ve bu tarz şeyleri günlük yaşamınızda kendinize anlatabilirsiniz. Bunun için aile üyeleri ya da arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz, ya da mesela ev içinde gördüğünüz eşyaların isimlerini kendinize tekrarlayabilirsiniz.

Medyadan yararlanın: Tv dizileri ve filmleri İspanyolca dublaj ya da seviyenize nazaran, alt yazı ile izleyin. Zaman içinde siz de kelimeleri anlayacak, cümlelerin içinden seçecek ve İspanyolca bilginizi bir üst seviyeye taşıyacaksınız.

Okuma ve yazmanın enerjisini küçümsemeyin: Çizgi romanlardan şiir kitaplarına, çocuk kitaplarından sesli kitaplara kadar İspanyolca ilginizi ne çekiyorsa okuyun. Yazma yetinizi geliştirmek için de günlük tutun. Her gün kullandığınız kalıpların dışına çıkarak yazın.

Tatile gidin: Dili geliştirmenin en iyi yolu, İspanyolca konuşulan bir ülkenin gezgin bölgelerinde zaman geçirmektir. Yapabildiğiniz tek şey bir restoranda menüye bakıp İspanyolca sipariş vermek bile olsa zaman içinde kafi özgüven ve kabiliyete kavuşarak siz de akıcı bir halde İspanyolca konuşabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

İşletme Nasıl Bir Bölümdür?

İşletme bölümü üniversitelerin İktisadı ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde yer alan ve birden çok disiplini içerisinde bulunduran bir bölümdür. İşletme bölümü, tüm dünyada geçerliliği olan ve her geçen yıl önemi artan bir bölüm olarak göze çarpmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE