Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / İtalyanca Nasıl Öğrenilir?

İtalyanca Nasıl Öğrenilir?

evcil hayvanlar

İtalyanca Nasıl Öğrenilir?

İtalyanca Nasıl Öğrenilir?

Hitabı oldukça zevkli olan bir dil olan İtalyanca öğrenmek isteyen kişilerin dili daha yakından tanıması için İtalyan kültürüne de ilgi göstermesi gerekmektedir. İtalyanca okunması kolay fakat

hitabı zor bir dil olarak bilinmektedir. Bundan dolayı İtalyancayı akıcı bir halde konuşabilmek için İtalyanca diyalogların bol miktarda dinlenmesi gerekmektedir. İtalyancanın bazı sesleri fonetik açıdan değişik bir yapıya haizdir. Mesela ”e” sesi İtalyancada değişik bir halde söyleniş edilmektedir. Bu benzer biçimde unsurlara dikkat etmek için dinleme emek harcaması yapmak gerekmektedir.

İtalyanca öğrenmek isteyen kişiler ilk olarak şahıs zamirlerini, eylem çekimlerini ve vakit zarflarını öğrenmesi gerekmektedir. Bu yapılar İtalyancada farklılık gösterebilmektedir. Fransızca ile benzerlik gösteren İtalyanca, ünsüz ve meşhur uyumlarında değişik yapılar içerebilmektedir.

İtalyanca dilbilgisi yapılarının öğrenilmesi ile beraber cümle kurma emekleri yapılmalıdır. Öğrenilen yeni kelimeler kesinlikle not edilmeli ve her gün yeniden edilmelidir. Bu yeni kelimelerden cümle kurularak ergonomik emekleri yapılmalıdır. İtalyancanın cümle yapısı farklılık gösterdiği için cümle kurma emek harcamalar pratikte ve teoride yararlı olacaktır.

Bu benzer biçimde çalışmaların haricinde İtalya’ya giderek ergonomik yapmak yada bir dil kursunda İtalyan hocalardan ders almak fazlaca iyi bir halde İtalyanca öğrenmenizi elde eden yöntemlerden birkaçıdır. İtalyanca kursu veren birçok kurum öğrencilerini İtalya’ya gönderebilmektedir. Kurs da öğrenilen gramerin üstüne meydana getirilen ergonomik emekleri fazlaca iyi bir halde İtalyanca konuşulmasını elde edecektir.

İtalyancada artikeller olduğundan ilk etapta bu kuralları öğrenmek zor olabilmektedir. Dişi ve adam olarak kalite alan kelimeler başına ön ek almaktadır. Bu artikelleri öğrenmek için dilbilgisi kitaplarından yardım alınabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Bango Güvercin

  Bango güvercini ile ilgili aradığınız her şeyi burada kolayca bulabilir, bilmedikleriniz hakkında da bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!