Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
evcil hayvanlar
evcil hayvanlar

Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kanarya alırken aşağıdaki özellikler, kuşta eksiksiz olarak bulunmalıdır:

1- Kanarya sıhhatli olmalıdır.

2- Ötücü olmalı ve ötüşü güzel olmalıdır.

3- Görünüm olarak canlı ve renkli olmalıdır.

4- Üretime uygun olmalıdır.

Bu maddelerin bir ya da birkaçının noksan olması, bir Kanarya’nın sağlıksız bulunduğunun göstergesi olabilmektedir. Sıhhatli Kanarya ile sağlıksız Kanarya arasındaki fark kolayca anlaşılabilir. Sıhhatli bir Kanarya durgun olmaz. Yerinde pek durmaz, devamlı olarak hareket halindedir. Yeme içmesinde sorun yoktur, ötücüdür. Bu benzer biçimde göstergeler, Kanarya almadan ilkin denetim edilmesi ihtiyaç duyulan faktörlerden birkaçıdır.

Bunun haricinde, Kanarya alırken, tüylerini de denetlemek gerekir. Kanatlarının alt kısmı ve derisi aynı renkte olmalı, karın tüylerinin arası sarımtırak olmalıdır.

Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıksız Bir Kanarya Iyi mi Anlaşılır?

Hasta bir Kanarya, durgun ve hareketsiz olarak kafeste durur. Etrafına karşı duyarsız ve isteksizdir. Yem yemez ve karnında bulunan tüylerin altı koyudur. Buna benzer emareler gösteren Kanaryalar alınmamalıdır.

Kanarya alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir başka özellik ise Kanarya’nın yaşıdır. Kanaryaları yavruyken almak, evcilleştirmek için daha kolay olacağından, Kanarya’nın ayaklarını denetim ederek yaşını öğrenin. Genç Kanaryaların ayakları pürüzsüz ve incedir. Ayakları mat, kabuklu ve pürüzlü olan Kanaryalar ise yaşlıdır. Kanaryaların yaşı ilerledikçe ayakları kalınlaşır, kaba bir görüntüye bürünür. Bunun yanında arka ayaklarının da uzadığı görülür.

Kanarya’nın sıhhatli olması dikkat edilecek en mühim unsurdur. Ötücü bir Kanarya’yı genç yaşta almak ise, Kanarya’yı eğitmek için daha uygun olacaktır.


Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

American Keuda Özellikleri

Yer:Güney Amerika
Renkleri:Bütün renk ve şekiller görülebilir; beyaz; siyah; kızıl; krem; çikolata rengi; gölgeli; tekir veya kaplumbağa desenli; iki renkli
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği: Oldukça hareketli, kıvrak, iyi koşucu, suda oynamaktan ve yüzmekten hoşlanan, zeki
Tüy Şekli: Kısa
Boyut:Orta

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE