Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Kedi Balığı Besleme

Kedi Balığı Besleme

Kedi Balığı Besleme

Kedi Balığı Nasıl Beslenir?

Köpekbalığı takımına ilişkin olan kedi balıklarının naturel yaşam alanları tropikal iklim bölgeleri ve ılık denizlerdir. Boyları türüne nazaran 80 santimetre ila 150 santimetre içinde değişmiş olur.

Kıyı bölgelerinde dip balığı olarak yaşarlar.

Ufak ve omurgasız hayvanlar başlıca gıda kaynaklarını oluşturur. Renkleri çoğu zaman kurşuni, gövdeleri ise çeşitli renk ve ebatlarda beneklerle kaplıdır.

Akvaryumda beslenebilecek kedi balıkları tatlı su balıkları içinde yer alır ve oldukça sayıda türe haizdir. Desenleri ve dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen bir türdür.

Çoğu zaman benekli kedi balığı olarak bilinirler. En oldukça beslenen türleri içinde avcı özelliği ile malum yürüyen kedi balığı gelir.

Ağzının büyüklüğü ile doğru orantılı olarak, akvaryumdaki öteki balıkları yiyebilir.

Çöpçü balıklarının bir kısmı da kedi balığıgiller ailesine aittir. Boyları averaj 6 santimetre olan benekli kedi balıklarının ana vatanı Cenup ABD’nın tropikal iklim bölgeleridir.

Gövdeleri birçok türde renksizdir. Aslolan güzellikleri vücutlarındaki benekler ve desenlerden doğar. Bazı türlerde beden rengi yeşil ya da sarı-siyah olup, kuyruk kısmında siyah lekeleri bulunur.

Yüzgeçleri ise saydamdır. Uzun ve geniş akvaryumları seven kedi balıkları için tavsiye edilen akvaryum kapasitesi minimum 2300 litredir.

Ağız yapıları alta dönük olduğundan kedi balıkları zeminden beslenir. Ağız çevrelerinde yer edinen 4 ila 8 içinde değişen duyargalara haizdir.

Neredeyse her tür akvaryumda beslemeye uygun balıklardır.

Kedi balığı denilince birçok kişini aklına çöpçü balıkları gelir. Sadece genel kanının aksine tüm kedi balıkları akvaryum temizliğinde kullanılmaz. Kedi balıklarının temel güdüsü beslenme ihtiyacına paralel olarak yem bulmaktır.

Zeminde biriken fazla yemleri yiyen bu tür, akvaryumda meydana gelen pislikleri temizlemez.

Kedi balıkları hepçildir. Hem et hem de bitkisel gıda kaynakları ile beslenebilir. Hazır yemlerin neredeyse hepsini tüketebilir. Akvaryumdaki canlı bitkilerle beslenebilir.

Bu yüzden bakımı ve beslenmesi kolay bir türdür. Sadece oburluğu ile malum kedi balıklarında aşırı beslenmeden kaçınılması gerekir.

Zeminden beslenen bir balık olduğundan zemin tabletleri idealdir. Kurutulmuş canlı yemler, yosun içeren yemler ya da granül yemler ile beslenebilirler.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Taklambaç

Taklambaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE