Kişisel Finansal Plan Nasıl Hazırlanmış olur?

Kişisel Finansal Plan Nasıl Hazırlanır?

Kişisel finansal planınız geleceğe dair parasal amaçlarınızın bir tablosu ve listesidir. Tertipli olarak bütçenizi yönetmeniz size yol gösterir ve motive eder. Finansal geleceğinizi ciddiye almaya hazırsanız, kendi kişisel planınızı yazmaya zaman ayırın.

  • Finansal planınızı bir hesap tablosunda ya da kelime işleme dosyasında oluşturun. Planın genel formatı sütunları ve bütçeleme planlarınız hakkında detayları işleyebileceğiniz dizileri olan bir tablodur.
  • Finansal planınızın en üzerine kişisel bir ifade yazın. Genel amacınızı ve arzularınızı tanımlayın. Nihai finansal hedefinizi ve bu hedefe iyi mi ulaşabileceğinizi açıklayan özetinizi yazın.
  • Planınızın ilk sayfasına kısa dönemli amaçlarınızı (önümüzdeki yıla kadar olan bölüm) listeleyin. Bu kısmı dört sütuna ayırın – ilk sütun kısa zamanlı hedefleriniz, ikinci kısım bu hedefe ulaşmanız için ihtiyaç duyulan miktar, üçüncü sütun süre sınırı ve son bölümde ilerlemenizle ilgili güncellemelerle ilgili olsun.
  • Uzun dönem hedeflerinizi dosyanızın ikinci sayfasına yazın. Geçen adımda yaptığınız benzer biçimde bunu da dört sütuna ayırın, bu bölümde bir tek önümüzdeki bir seneyi aşacak hedeflerinizi yazın.
  • Kişisel finansal planınızı yeni objeler ekleyeceğinizde ya da şu andaki bilgilerde değişimler yapacağınızda güncelleyin. Kişisel beyanlarınızdan, amaç listenize kadar her şeyi güncelleyebilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE