Kredi Kartı Borcunu Bitirme Yöntemleri

Kredi Kartı Borcunu Bitirme Yolları

 

Son yıllarda kullanımı giderek artış gösteren kredi kartı pratikliği ile en oldukca tercih edilen ödeme seçeneklerinden biridir.

Bilinçsiz kullanımı sebebiyle birçok şahıs kredi kartı borcu ödeme mevzusunda sorun yaşarken bazı noktalara dikkat edildiğinde borçtan kurtulmak mümkündür.

Kredi kartı borcunuzu iyi mi bitirirsiniz?

Aşağıdaki tüm maddelerin eğer olmazsa olmaz koşulu borcunuzu öderken limiti oluşturulan kredi kartınızı yeniden kullanmamanızdır.

  • Eğer kullanabiliyorsanız derhal bir tüketici kredisi kullanarak tüm kredi kartlarına olan borçlarınızı sıfırlayın. Borçlarınızı ödedikten sonrasında kredi kartlarınızı kesinlikle iptal ettirmelisiniz.
  • Bankaların ödeme güçlüğü çeken müşterileri için borç kapama kredileri vardır. Derhal başvurabilirsiniz.
  • Asgari ödeme tutarlarının birazcık daha üstüne çıkılarak yapacağınız ödemelerle kredi kartı borcunuzu birkaç ayda bitirebilirsiniz.
  • Bankalar borçların kapatılması için gayrimenkul ipotekli bireysel finansman kredileri kullandırıyor. Bu kredilerin vadeleri 5 yıla kadar uzayabilir ve faiz oranları da konut kedileri faiz oranlarına oldukca yakındır.
  • Kredi kartı borçlarınızı ödemek için biriktirdiğiniz altın, gümüş vs. ziynet eşyalarınızı bozdurabilirsiniz bu sebeple bu birikimleri ileride yeniden yapabilirsiniz.
  • Bu durumlarda sıkça başvurulan yöntemlerden biri ödünç para istemektir. Bu şekilde bir olanağınız var ise asla durmayın.

Kredi kartı borcunuzu öderken dikkat edeceğiniz en mühim nokta yaptığınız ödemelerle oluşturulan limitlerin yeniden kullanılmamasıdır.

Mesela, 1000 TL kredi kartı borcunuz var bunu kapatmak için bir bankadan tüketici kredisi aldınız.

Kullandığınız kredi ile kredi kartı borcunuzu sıfırladınız.

Eğer kredi kartınızı iptal ettirmez de yeniden kullanmaya başlarsanız borcunuzu ikiye katlamış olmuş olursunuz.

Bankalar kredi kartı borçlusu müşterileri için, kredi kartının kullanıma kapatılması ve borcunun makul bir faiz oranı ile taksitlendirilmesi olanaklarını sunar.

Hatta bu kredileri vadesi için kalan borcu yeniden yapılandırarak borcun kapanmasını kolaylaştırır.

Kredi kartı bir ödeme aracıdır, nakit kredi edinme aracı değildir.

İnternette bir arama yaptığınızda kredi kartı borcunu kapatmak için tavsiye edilen onlarca ütopik yöntem bulabilirsiniz.

Yapmanız ihtiyaç duyulan durumunuzu iyi belirlemek ve ilk olarak borçlu olduğunuz bankaya giderek bir çözüm sunulmasını istemektir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE