Ana Sayfa / Tasarruf / Para Değerlendirme Yolları

Para Değerlendirme Yolları

Para Değerlendirme Yolları

Para Değerlendirme Yolları

 

 

 

 

Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber artan yaşam standartları, herkesi birikim hayata geçirmeye ve hali hazırda bulunan parasını doğru bir halde kullanmaya zorunlu bırakmaktadır. Peki paramızı iyi mi doğru şekilde değerlendirebiliriz?

1. Borsa

Yatırım denildiği süre kim bilir aklımıza ilk gelen şey borsadır. Risk potansiyelinin fazla olduğu borsada, şirket hisselerinin alım – satım işlemleri gerçekleştirilir. Bir aracı kurum vasıtasıyla meydana gelen işlemler ile yatırımcı, hisselerini uygun görmüş olduğu seviyelerden satarak kar elde etmeyi amaçlar. Kısa ya da uzun solukta yatırımcıya oldukça iyi kazanımlar elde eden borsada, başarıya ulaşmış olabilmenin en temel şartları; borsa bilgisine haiz olmak, bireysel yatırım stratejisine haiz olmak ve iyi bir piyasa takip edeni olmaktır.

2. Döviz Alın, Riski Azaltın.

Borsaya nazaran daha kolay olan döviz yatırımı, bilhassa yüksek miktarlardaki işlemlerde büyük kazanç sağlar. Siyasal, ekonomik bunalım ve kriz dönemlerinde yatırımcıların gözdesi haline gelen döviz, mevcut parayı değerlendirmek ve riskleri azaltmak adına mühim bir alternatif olabilir.

3. Güvenli Liman: Altın

Yüzyıllardır en bilindik ve güvenilir yatırım aracı olan altın, çoğu zaman minik yatırımcıların tercih etmiş olduğu ve uzun solukta daha yüksek getiri elde eden bir yatırım enstrümanıdır. Altın, siyasal ya da ekonomik belirsizliğin görüldüğü dönemlerde yükselişe geçerken, piyasalara güvenin hakim olduğu dönemlerde, düşüş göstermektedir.

4. Gayrimenkul Kazandırır! 

Gayrimenkul, yatırımcıların günümüzde en oldukça tercih etmiş olduğu yatırım aracı haline gelmiş durumdadır. Kısa yada uzun vadedeki getirisinin yanı sıra, yatırımcıya oldukça çok seçim imkanı tanıması, gayrimenkul yatırımının mühim avantajlarındandır.Yatırımcının kira gelirine ihtiyacı yoksa, önceliğinin arsa yada arazi olması, yatırımcıya büyük kolaylıklar elde edecektir. Bilhassa, tekrardan kentleşmenin görüldüğü bölgelere meydana getirilen arsa yada arazi yatırımları, kısa vadede büyük getiriler sağlayabilmektedir.

5. Kendi İşinizi Kurun

Yatırımcı, kendi girişimleriyle rakiplerinin olmadığı olsa bile fark yaratabileceği bir iş modeli oluşturabilir. Bu durum riskli olmasıyla birlikte, doğru planlandığında oldukça karlı bir yatırım olabilir. Sadece gene de bildiğinz ve anladığınız işe girmeniz en mantıklısıdır.

Ek olarak, birikimlerinizi tek bir enstrümanda değerlendirmek yerine, birden fazla yatırım aracında bölüştürmeniz hem ihtimaller içinde riskleri azaltacak hem de mevcut duruma gore daha iyi pozisyon alabilmenizi elde edecektir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Birikim Değerlendirme Yöntemleri

Elde edilen kazançların korunması ve değerinin artması için doğru birikim yöntemlerini belirlemek gerekir. Mal varlıklarının yönetilme ve değerlendirme biçimleri birbirinden farklı olabilir. Bu gibi durumlarda ülke ekonomisi ve para birimlerinin grafikleri dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Birikimlerin değerlendirilebilmesi için şu yöntemler tercih edilebilir:

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE