Ana Sayfa / Peygamberler / PEYGAMBERİMİZİN İZİNDE HİCRETİ ADIM ADIM YAŞA

PEYGAMBERİMİZİN İZİNDE HİCRETİ ADIM ADIM YAŞA

peygamberler

İki Cihan Sultanı Peygamber Efendimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem-, Mekke’ye hac için gelen kabilelere İslâmiyet’i tebliğ ederken, Medine’den gelen altı kişilik bir topluluğa rastladı. Mina yakınlarındaki Akabe tepesinde onlardan biat aldı.

İman etmekte tereddüt göstermeyen Medineliler, ikinci yıl 12, üçüncü yıl 75 kişi olarak geldiler. Son gelişlerinde canları, malları ve aileleri gibi koruyacaklarına söz vererek Allah Resûlü’nü Medine’ye davet ettiler. İşte bu davetin ardından Mekke’deki zulümden bunalan Müslümanlar, birer ikişer Medine’ye hicret etmeye başladı. Nihayet bir gün Peygamber Efendimiz de yanına Hazret-i Ebû Bekir -radıyallahu anh-‘ı alarak Medine’ye hicret etti.

İslam ve İhsan olarak Peygamber Efendimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem-‘in gerçekleştirdiği kutlu yolculuğun, hicretin izini sürdük ve “Hicret” esnasında izlediği yolu gösteren bir interaktif haber hazırladık.

İNTERAKTİF HARİTA İÇİN TIKLAYINIZ…

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zaman içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre hekim muayenesinin yerini alamaz, hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile alakalı en ufak bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Kaynak : islamveihsan

Bu habere de bakabilirisiniz

dini sohbet

HAYIRLI VE HAYIRSIZ ŞEYLER

Peygamber Efendimiz, Tebük’te okuduğu hutbede Müslümanlar için hayırlı ve hayırsız şeylerden bahsetmiştir. İşte Peygamber Efendimiz’in Tebük hutbesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir