Ana Sayfa / Eğitim / Rusça Yurt Dışında Nasıl Öğrenilir?

Rusça Yurt Dışında Nasıl Öğrenilir?

Rusça Yurt Dışında Nasıl Öğrenilir?

Rusça Yurt Dışında Nasıl Öğrenilir?

 

Dünya üstünde en fazlaca konuşulan diller içinde bulunan Rusçayı 2010 yılı verilerine gore ortalama 161 milyondan fazla insan konuşmaktadır. Rusya’nın dünya üstündeki elit ekonomik gücü, teknolojik gücü, kalabalık nüfusu ve Türkiye ile Rusya içinde imzalanan ticari anlaşmalar Rusça öğrenmenin kişilere katacağı faydayı gözler önüne serer.

Rusçanın yoğun olarak konuşulmuş olduğu ülkeler içinde Rusya, Ukrayna, Moldova, Letonya, Litvanya, Kazakistan ve Kırgızistan şeklinde ülkeler vardır. Türkçeye gore gerek dil yapısı ve gerekse alfabesiyle fazlaca daha değişik bir yapıya haiz olan Rusçayı doğru adımlar atarak kısa bir sürede öğrenmek mümkündür.

Rusçayı öğrenmek için gidilebilecek en ideal ülkeler Rusya ve Ukrayna’da bulunan dil okullarıdır. Dil yapısının, dil akıcılığının ve ülke kültürünün yoğun bir halde öğretildiği bu ülkelerdeki okullarda Rusça, genel olarak 5 seviyede verilir. Son yıllarda Türkiye’den bu ülkelere dil öğrenmek için meydana getirilen başvuruların fazla oluşu sebebiyle Türkiye’den gelen kişilere dil okulları tarafınca hususi ilgi gösterilir.

Rusça eğitim veren dil okulları genel olarak kişiye gore farklılık gösteren Rusça öğrenme süresinin bu ülkelerde averaj 1 yılı bulabileceğini anlatmaktadır. Rusya’nın tamamının ve Ukrayna’nın da büyük bir kısmının Rusça hitabı dil pratiği yapmak için bu ülkelerde mühim bir avantaj sağlar. Rusça dil eğitimlerinde konuşma, yazma, dinleme şeklinde değişik stratejilerle dil öğretimini sağlar.

Rusya ve Ukrayna’da dil tahsil tutarları kişilerin belirlediği haftalık ders saatine ve kişinin dil eğitimini ne kadar sürede almak istediğine bağlı olarak değişebilir. Haftalık ders saatlerinin 20 ile 25 saat içinde değişmiş olduğu bu ülkelerdeki dil okullarında kurs süresi 1-5 ay içinde farklılık gösterir. (Dönemlik, senelik çeşitleri de bulunmaktadır.) Bu süreyi çoğu zaman kişinin dil seviyesi sonucunda meydana getirilen sınavlar belirler. 5 aylık dil eğitiminin averaj fiyatı 5.000 ile 5.500 Euro arasındadır. Okullarda genel olarak aylık sürecin uzaması fiyatı düşürür.

Türkiye’de son yıllarda Rusya ve Ukrayna’da dil eğitimini elde eden birçok danışmanlık şirketi kurulmuştur. Bu firmalar, kişilerin dil öğrenimi için bu ülkelere vize alıp, lüzumlu dil okulu anlaşmalarını da yürütür.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

İngilizce Yazma Nasıl Geliştirilir?

Yazı yazmak, kolay görünmesinin yanında dikkat ve dil bilgisi kurallarına hakimiyet gerektirir. Anadilde bile zor olan yazı yazma, yabancı dil söz konusu olduğunda daha da zor bir hal alır. İngilizce yazı yazma kurallarını bilmek ve sıkı çalışmak, bu dilde yazı yazmayı kolaylaştıracak ve İngilizce yazı yazmayı geliştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir