Ana Sayfa / Tasarruf / Tatilde Tasarruf Önerileri

Tatilde Tasarruf Önerileri

Tatilde Tasarruf Önerileri

Tatilde Tasarruf Önerileri

 

Dinlence yapmak tüm yıl boyu yorucu bir tempoyla çalışan her insanın hakkıdır.

Kucak kucak dinlenme, deniz, sıcacık güneş, gece serinliğinde müzik ve eğlence şüphesiz ki kulağa hoş geliyor.

Dinlence bu kadar çekici, cezbedici ve hatta büyüleyiciyken hesaplamadan çıkılan bir dinlence, bütçenizi fazlasıyla sarsıp sizi birçok şeyden yoksun bırakabilir.

Tatilin dinlence tadında kalması, sonrasında maddi olarak sizi sıkıntıya sokmaması için bazı tutum önerileri:

  • Yolculuğu uçakla yapacaksanız biletinizi aylar öncesinden alarak ciddi bir tutum yapabilirsiniz.
  • Dönüş tarihiniz netse mesele yaşamamak için biletinizi gidiş dönüş şeklinde alın.
  • Ek olarak biletinizi hafta sonuna değil hafta içine denk getirin. Bu bir tutum önlemidir. Bu sebeple hafta içi biletler hafta sonu biletlerinden devamlı daha ucuzdur.
  • Dinlence turları ve acenteler tatilinizi ucuz yapmanıza yardım eder. Dinlence planınızı yaparken ne olursa olsun bir acente vasıtasıyla yer ayarlayın.
  • Tatilinizi eylül, ekim, nisan, mayıs aylarına denk getirmeye çalışın. Bu mühim bir dinlence ekonomisidir.
  • Ihmal etmeyin ki pahalı dinlence beldelerine gitmek oldukca fazla eğlenmenin ya da dinlenmenin garantisi değildir. Bundan dolayı daha azca tercih edilen fakat sizi dinlendirmeye kafi gelecek kriterler belirleyip bu kriterlere haiz mekanlar bulmaya çalışın. Bu sayede lüks dinlence köylerine ya da beldelerine tonlarca para harcamak zorunda kalmazsınız.
  • 5 yıldızlı oteller sınırsız kıvanç garantisi sunmaz. Oldukça pahalı olan bu mekanları tercih etmektense barıncak seçimi ya da 3 yıldızlı otelleri seçebilirsiniz. Otelde arayacağınız ilk özellik temizlik olsun. Ötekiler arka planda bırakılabilir.
  • Her öğün dışarıda yemektense günün bilhassa öğle saatlerinde sandviç yiyerek iktisat yapabilirsiniz. Ya da marketlerin şarküteri bölümlerinden birkaç piknik malzemesi alıp ufak piknik yapabilirsiniz.
  • Alkol kullanıyorsanız otelin ücretsizlerinden faydalanın. Ekstralara yazdırmaktan kaçının. Yoksa otel çıkışı kabarık bir hesap sıralaması sizi bekliyor olabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Eski Mobilyalar Nasıl Değerlendirilir?

Her evde mutlaka bir parça da olsa eski bir mobilya ürünü bulunur. Anneannelerden kalan hatıralar, ilk ev eşyaları gibi nedenlerle manevi hatıralarından dolayı çok yer kaplayıp fazla işlevsel olmasalar dahi atılmazlar. Bu eşyaları evin çeşitli yerlerinde güzel bir şekilde değerlendirmek mümkündür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE