Ana Sayfa / Evcil Hayvanlar / Yavru Ördek Cinsiyet Ayrımı
evcil hayvanlar
evcil hayvanlar

Yavru Ördek Cinsiyet Ayrımı

Yavru Ördek Cinsiyet Ayrımı

 


Yavru Ördek Cinsiyet Ayrımı

Yavru Ördek cinsiyet ayrımı oldukça zor olsa gerek. Erişkin ördekler’de ise bu ayrımı yapmak oldukça daha kolay olmaktadır.

Ördeklerde cinsiyet ayrımı için birkaç değişik yol bulunur. Bunlardan biri kuyruk tüylerinin yapısıdır. Adamların kuyrukları kıvrıktır. Tıpkı bir yarım aya benzer. Dişilerin ise düzdür. Adam Ördeklerin kuyruğu daha gösterişlidir. Dişilerin rengi, genel anlamda mütevazi ve mattır. Bir başka cinsiyet belirleme yolu ise çıkardıkları seslerdir. Dişilerin sesi kalındır. Dişiler vak vak şeklinde sesler çıkarırken erkekler oldukça daha ince bir sese haizdir.

Değişik Ördek türleri, bu anlamda değişik özellikler gösterse de, genel olarak cinsiyet belirlemenin yolları bunlardır. Yavru Ördeklerde cinsiyet belirleme birkaç aylıktan ilkin oldukça zor olsa gerek.


Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Dost isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

evcil hayvanlar

Bango Güvercin

  Bango güvercini ile ilgili aradığınız her şeyi burada kolayca bulabilir, bilmedikleriniz hakkında da bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!